En Yararlı Konser!En Yararlı Konser!

Küresel ısınmaya dikkat çekmek için 24 saat konser var…
Küresel ısınmaya dikkat çekmek için dünyanın çeşitli kentlerinde ‘Live Earth’ adıyla düzenlenen konserler 24 saat sürdü.

Etkinlikte Madonna, Red Hot Chilli Peppers, The Police, Roger Waters, Shakira, Bon Jovi başta olmak üzere 150’den fazla grup ve şarkıcı sahne aldı.

Konserlerin internet yayınıyla ilgili, rekor kırıldı. Konserleri, internet sitesinden izleyebilmek için, şu ana kadar, 9 milyon kez, giriş yapıldı.

5 kıtada 9 kentte yapılan konserlerin, önümüzdeki günlerde, internetten, daha da fazla izleyiciye ulaşması bekleniyor.

Konser dizisinin Japonya ve Avustralya ayağının açılışını, Live Earth girişiminin öncüsü, eski ABD Başkan Yardımcısı Al Gore yaptı. Al Gore, “Şimdi, dünyayı iyileştirme zamanı geldi” diye seslendi.

120 ülkede canlı yayın

Dev organizasyona, Madonna, Bon Jovi, Red Hot Chilli Peppers ve Metallica gibi, birçok önemli grup ve sanatçı katıldı.

Konserler, 120 ülkenin televizyonunda canlı yayınlandı.

Organizasyon, amacını, radyo, televizyon ve internetten yapılacak canlı yayınlarla 2 milyar kişiye duyurmayı hedefliyor.

Dünya genelinde kamuoyu yaratmayı hedefleyen organizasyon, en büyük hassasiyeti konser alanlarının hazırlanmasında gösteriyor.

Sahneler kurulurken geri dönüşümlü malzemeler ve enerji tasarruflu ekipmanlar tercih ediliyor.

En Yararlı Konser! yazısına ait etiketler : , ,
En Yararlı Konser! yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

En Yararlı Konser! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.