“Emel Abla” son yolculuğuna uğurlandı“Emel Abla” son yolculuğuna uğurlandı

Türk basınının duayen gazetecilerinden Emel Aktuğ’un cenazesi, doğum yeri İzmir’de toprağa verildi.

Eski Parlamento muhabirlerinden olan Türk basınının ”Emel Abla”sı için bugün Bostanlı Beşikçioğlu Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi.

Emel Aktuğ’un cenazesi burada kılınan öğle namazının ardından vasiyetine uygun olarak Karabağlar Paşa Köprüsü Mezarlığı’nda yatan annesi Hacer Aktuğ’un üzerine defnedildi.

Cenaze törenine Aktuğ’un yakınları ve meslektaşları katıldı.

Akciğerlerinden rahatsız olan ve yaklaşık 1 yıldır tedavi gören Aktuğ, 15 Temmuz 2007’de Ankara’daki evinde vefat etmişti.

1938 yılında İzmir’de doğan Aktuğ, ilk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamladı. Yüksek öğrenim için gittiği Fransa’da Sorbonne Üniversitesindeki eğitimini bırakarak Türkiye’ye dönen Aktuğ, gazeteciliğe 1956 yılında ”Demokrat İzmir” gazetesinde başladı.

1959 yılında Kudret gazetesindeyken Meclis muhabirliğine başlayan Aktuğ, Milliyet, Son Havadis, Tercüman ve Hürriyet gazetelerinde çalıştı. Aktuğ, uzun yıllar Turkish Daily News’in parlamento şefliği görevini üstlendi.
17.07.2007

Kaynak : AA

“Emel Abla” son yolculuğuna uğurlandı yazısına ait etiketler : , , , ,
“Emel Abla” son yolculuğuna uğurlandı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“Emel Abla” son yolculuğuna uğurlandı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.