Ege ÇubukçuEge Çubukçu

Müzik hayatına amatör olarak lisede başladı. Liseler arası Tiyatrolara müzikler hazırladı. 2B adlı gurubuyla İzmir çevresinde yabancı Rap/Hip Hop parçaların cover’larından oluşan konserler verdi!

Radyoculuk yıllarında prodüksiyon’unda sayesinde elde ettiği sample’larla kendi müziğini de hazırlamaya başladı. Bu süreçte İzmir Coast adında köklü bir grupla çalışmaya başladı. Bu grup Türkçe Hip Hop konusunda Ege’nin ufkunu açtı, yabancı parçaların dışında Türkçe parçalarda hazırlamaya başladı…

Ses ve tarz olarak bir çok Mc’den farklı olduğunu düşünerek amatör olarak sürdürdüğü müziği profesyonelliğe taşıyabileceğine inandı! Bu dönemde Özkan Ulusoy ile tanıştı ve şehirlerarası birçok konser verdi. Bu dönemin ardından konserlerin başarısı ve Özkan Ulusoy’ un da katkısıyla daha fazla ses getirmeye başladı ki, konserler artık bir şirket politikasına dönüştü ve Ege Çubukçu ‘Knorr’, ‘8*4’, ‘Avon’ gibi firmaların RoadShow’ larında konserler verdi.

Türkiye genelinde yaklaşık 350 konser verdi. 2004 yazının sonunda Özkan Ulusoy’ la beraber ‘albüm’ kararını aldılar ve bu projeyi de ünlü aranjör Erdem Kınay ile beraber hayata geçirdiler! 2005 Ağustos’ unda ‘Bir Gün’ adlı albümünü piyasaya çıkardı ve ‘profesyonelliğe’ ilk adımını attı!

Ege Çubukçu yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“Ege Çubukçu” için 1 Yorum

  1. admin dedi ki:

    Paylaşım için sağol 😉

Ege Çubukçu Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.