Edebi Metin Nedir ve Edebi Metin ÖzellikleriEdebi Metin Nedir ve Edebi Metin Özellikleri

Edebi metin : İnsanların iç dünyasında zevk uyandırmak ve onları etkilemek için ortaya konulan edebi yazılardır. işte şair ve yazarlar bu etkiyi gerçekleştirmek için kelimeler üzerine yoğun ve derin anlamlar yükler, kimisi şekil açısından bunu yakalamak ister kimi de anlam açısından …

Edebi metinler amaç sadece anlamları sunmak değil aynı zamanda kişiyi etkilemek amaçların en başında gelir. Şair ve yazarlar hayal dünyasını düşünceleriyle yoğunlaştırır ve bunu yazıya döker. Edebi metinleri anlamak için söz ve terkipler, edebi tarzlar hakkında ön bilgie sahip olunmalıdır yoksa işin içinden çıkılamaz. Çünkü okur ilk okuyuşunda anladığını ve keyif aldığını sanar ama işin aslı görünüşte ki gibi değil kelimelerin içine gizlenen derin düşüncelerdir.

Edebi Metin Nedir ve Edebi Metin Özellikleri yazısına ait etiketler : , , ,
Edebi Metin Nedir ve Edebi Metin Özellikleri yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“Edebi Metin Nedir ve Edebi Metin Özellikleri” için 61 Yorum

  1. özgür kelebek ;) dedi ki:

    hoca kabataslak anlatmıştı aynı o saolun ödevi yaptım =)

Edebi Metin Nedir ve Edebi Metin Özellikleri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.