Dünyanın En Zeki KuşuDünyanın En Zeki Kuşu

Dünyanın en zeki kuşlarından birinin Pasifik okyanusunun güneyindeki adalarda yaşayan bir karga türü olduğu anlaşıldı. Independent’ta yer alan haber şöyle:

“Kanatlarına takılan bir kamera yardımıyla her hareketi uzmanlarca kaydedilip izlenen Yeni Kaledonya kargası, zekanın en açık göstergesi olan alet kullanma yetisine sahip. 18 karganın izlenmesiyle toplanan görüntülerde, kuşların, dallar ve bitki köklerini, çeşitli böcek ve kurtçukları yakalamak için, toprağı kazmakta ya da ağaç kovuklarını yoklamakta kullandıkları açıkça görülüyor.
zeki_karga.jpg
Hatta faydalı aletleri sürekli olarak yanlarında da taşıyabiliyorlar. Görüntüler, ayrıca kargaların, bazı yaprakların damarlarından yararlanarak, balık avlamaya benzer bir yöntemle böcek yakaladıklarını da kanıtlıyor.”
Milliyet

Dünyanın En Zeki Kuşu yazısına ait etiketler : , ,
Dünyanın En Zeki Kuşu yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Dünyanın En Zeki Kuşu Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.