Düğün Müziği Nasıl Seçilmelidir?Düğün Müziği Nasıl Seçilmelidir?

düğün

Düğün müziği seçerken konuklarımızın 7’den 70’e her türlü yaştan, her türlü zevkte sahip olduklarını unutmamanız lazım. Dolayısıyla sadece kendi zevkimize göre belirlediğimiz düğü müziği konuklarınıza haksızlık olacaktır. Bu konuda profesyonel bir DJ’den yardım alabilirsiniz. Düğün müziğimizin tarzını belirledikten sonra sıralamasını belirlemekte aslında çok önemlidir. Mesela çift masalarını dolaşırken ve konuklar yemeklerini yerken daha slow parçaların çalması, daha sonra çift eğlenme aşamasına geçtiğinde konuklarla beraber dans müziklerine geçilmesi, ondan sonra da her klasik Türk düğününde olduğu gibi oyun havalarına ve halaylara geçilmesi düğününüzü unutulmaz kılacaktır.

Bir de DJ ile anlaşırken en önemli unsurlardan biri düğününüzde asla duymak istemediğiniz parçalar ve mutlaka duymak istediğiniz parçalar listesini Dj’inize vermektir. Çünkü istemeyeceğiniz sürpriz şarkılar moralinizi bozabilir ama aslında en sevdiğiniz şarkılarla dans ederseniz çok eğlenirsiniz ve siz eğlenirseniz herkes eğlenir. Düğün müziğinde bir de canlı orkestra ile anlaşabilirsiniz. Direk bir Dj tutup liste vermektense ortamın nabzını birebirde tutacak canlı bir orkestra ekstradan keyif katabilir.
En popüler düğün müziklerinden bir kaçına aşağıdan bakabilirsiniz. Düğün oyun havaları için klasik ankara havaları, roman şarkılarını tercih edebilirsiniz :). Halay zaten düğünün olmazsa olmazı olduğu için gerisi davulcuya kalmış :). Şimdiden bu konuyu araştıran çiftlerimize mutluluklar dileriz.
Düğün dans müziği Whitney Houston – I Will Always Love You

İrem Derici Kalbimin Tek Sahibine

Düğün Müziği Nasıl Seçilmelidir? yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Düğün Müziği Nasıl Seçilmelidir? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.