DTP boş oy kullanacakDTP boş oy kullanacak

DTP Meclis Grup Başkanı Ahmet Türk, sivil bir cumhurbaşkanının Parlamento tarafından seçilmesini esas aldıklarını belirterek, “Cumhurbaşkanı seçiminin ilk tur oylamasına katılacağız. Ahmet Türk olarak boş oy kullanacağım” dedi.
Ahmet Türk, DTP’nin ilk grup toplantısında yaptığı konuşmada, bugün yapılacak olan cumhurbaşkanı seçiminin ilk tur oylamasına katılacaklarını bildirdi.

Seçilecek cumhurbaşkanının 72 milyonu kucaklamasını istediklerini ifade eden Türk, “Kürt sorununu, barışçıl yollarla çözümü esas alan uygulamalar istiyoruz. Sayın Abdullah Gül’le bu konuyu görüştük. Açık bir mesaj alamadık. Bizim tavrımız CHP’nin tavrıyla bir değil. Parlamentoyu boykot gibi anlayışımız yok. Parlamentonun çalışmalarına katılacağız. Biz yarını görmek istiyoruz” diye konuştu.

Türk, “Ahmet Türk olarak oyumu boş kullanacağım” dedi.
 
 
20.08.2007

Kaynak : AA

DTP boş oy kullanacak yazısına ait etiketler : , ,
DTP boş oy kullanacak yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

DTP boş oy kullanacak Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.