DSP’liler CHP’den ayrıldıDSP’liler CHP’den ayrıldı

22 Temmuz Milletvekili Genel Seçimlerinde, DSP kontenjanından seçilen 13 milletvekili, CHP’den istifa etti. İstifalarla birlikte CHP’nin TBMM’deki sandalye sayısı 99’a düştü.

Adana Milletvekili Mustafa Vural, Ankara Milletvekilleri Emrehan Halıcı ve Mücahit Pehlivan, Eskişehir Milletvekili Tayfun İçli, İstanbul Milletvekilleri Ayşe Jale Ağırbaş, Hasan Macit, Ahmet Tan, Süleyman Yağız ve Hüseyin Mert, İzmir Milletvekili Recai Birgün ve Harun Öztürk, Balıkesir Milletvekili Hüseyin Pazarcı ve Denizli Milletvekili Hasan Erçelebi, CHP’den istifa ettiler.

Mert, Ağırbaş ve Erçelebi, milletvekillerinin istifa dilekçelerini TBMM Genel Evrak Müdürlüğüne teslim ettiler.

Erçelebi, gazetecilerin sorusu üzerine yarın DSP milletvekili olarak yemin edeceklerini ifade etti. Erçelebi, istifalarının sürpriz olmadığını, yapılan anlaşma gereği yeniden partilerine döneceklerini söyledi.
03.08.2007

Kaynak : AA

DSP’liler CHP’den ayrıldı yazısına ait etiketler : , , , ,
DSP’liler CHP’den ayrıldı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

DSP’liler CHP’den ayrıldı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.