Dolmuş Dialogları:)Dolmuş Dialogları:)

Eve gitmek üzere Bakırköy dolmuşu bekliyordum. Sigaramın kalmadığı aklıma gelince önünde durduğum Tekel bayiine girecekken minibüs geldi. Apar topar bindim. Şoföre parayı uzatıp, ‘Bir Monte Carlo’ dedim! Adam birkaç saniye yüzüme bakıp, – ‘Abi bu Bakırköy’e gider’ diye cevap verdi!

Mükemmel bir yerde inebilir miyim? (yolcunun kafası karşık sanırım, kendisi de dolmuştakilerle güler söylediine) Şöför kadını indirirken: -Buyrun size layık değil ama!

Yolcu musait bi yerde inmek ister ama dili surcer; – Musait bi yerde iner misiniz? Şöför : – Niye sen mi kullancan ?

Rumeli-Hisarüstü otobüsüyle taksim’e dogru gidiyoruz. Adamın biri Besiktas dolaylarında gayet aceleci bir tavirla – Kaptan orta kapıyı rica edebilir miyim?? Bizim soför olaya hakim: – Tabi abi ayıp ettin. al G**ür. senden kıymetli mi ?

Ankara’da, cok sıcak bir gunde, dolmuştaki bir kokona yelpazesiyle -“Şöfeer bey klimayı acar mısınız cok sıcak olduu” demisti. Pala bıyıklı şöfer amca teyzeyi bi sure suzdukten sonra, kapıyı acıp acıp kapatmaya basladı

Istanbul’dayiz … Dolmuşa bindik, dolmuş doldu, tam kalkicak, elemanın bir açtı kapıyı, içerde tıkış tıkış oturmuşuz, önde 3 kişi arkada 4 … Eleman hala bir umut sordu:- “Kaptan, yer var mi?”. Şöför de arkasını dönüp cevap verdi: – “Bilmiyorum, üst kata bi bak bakalım”

Trabzon- sürmene arasında çalışan dolmuştayız. İleride yol üstünde duran bir bayan dolmusa el kaldırdı, elinde çantaları vardı. dolmuş şoforu zaman kazanmak için kadının önünde durur durmaz arabadan indi ve dolmuşun arkasına bagajı açmak için yöneldi. bu sırada kadın dolmuşa bınmek için kapıyı açtı; -Aaa bu dolmuşun soforu yok.. deyıp bınmeden kapıyı kapattı.

IETT yolcusu – Pardon şöför bey biletim yok ineceğim yerde alıp atsam olmaz mı ?
IETT şöförü – Olmaz öyle yolculara sor
IETT yolcusu ( Otobüsteki yolculara dönerek ) Pardon biletim yok ineceğim yerde alıp atsam olurmu ???

Pek dolu olmamasına rağmen minibüs hareket etmek üzereydi. Tam o anda kavga ettikleri her hallerinden belli olan iki arkadaş minibüse bindi birbirlerinin yüzüne bile bakmıyorlardı çocuklardan biri şoföre parayı uzattı – Abi bir öğrenci bir de hayvan alır mısın?

Dolmuş Dialogları:) yazısına ait etiketler : , ,
Dolmuş Dialogları:) yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“Dolmuş Dialogları:)” için 2 Yorum

  1. admin dedi ki:

    Pek dolu olmamasına rağmen minibüs hareket etmek üzereydi. Tam o anda kavga ettikleri her hallerinden belli olan iki arkadaş minibüse bindi birbirlerinin yüzüne bile bakmıyorlardı çocuklardan biri şoföre parayı uzattı – Abi bir öğrenci bir de hayvan alır mısın?

    Süper 😀

  2. ilknur dedi ki:

    Merhaba Gamze! Süper bir yazı olmuş.Gülmekten öldüm valla 🙂 Devamını bekliyoruz 😉

Dolmuş Dialogları:) Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.