Doğum sonrası deformasyondan korkmayınDoğum sonrası deformasyondan korkmayın

Doğum sonrası deformasyondan korkmayın

Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu doğum sonrası kadınlarda görülen vajinal deformasyondan dolayı evliliklerin etkilendiğini, bunun ise küçük bir operayonla giderilebileceğini belirtti.

Zülfikaroğlu, “Normal doğum sonrası karşılaşılan ameliyat kesisine bağlı vajina yapısında oluşan kalıcı hasarlar vajinal genişlemelere ve gevşemelere neden olur. Bu durum giderek cinsel birliktelikte çiftlerin her ikisi için de sorun olmaya başlar. Cinsel ilişki sırasında ağrı, cinsel doyumda azalma ve cinsel ilişki sıklığında azalmaya zemin hazırlar. Zaman içinde kadının kendine olan güveni azalır ve cinsel isteksizlik gelişir. Aslında estetik operasyonla halledilecek bir durumdur” dedi.

Son yıllarda insanların vajinoplasti veya vajina daraltma gibi operasyonlara çok sık başvurduğunu belirten Zülfikaroğlu, “Genç yaşlarda cinsel sorunlar ve estetik kaygılarla gelen hastalarımız, ileri yaşlarda rahim sarkması, idrar torbasında sarkma, barsak sarkması, idrarı tutamama hatta rahmin tamamen dışarı çıkması gibi işlevsel bozukluklarla başvuruyorlar” diye konuştu.

-“KÜLTÜREL SEBEPLER HASTALARI ETKİLİYOR”-

Ameliyat için başvuran hastaların genelde genç yaştaki grubu barındırdığını belirten Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu, “Bu tip ameliyatlar cinsel sorunları barındırdığı için bazı hastalar ayıp düşüncesiyle gelmiyorlar çünkü bu durumlarını paylaşmakdan utanıyorlar. Bu da evliliklerinin etkilenmesine sebep oluyor. Ne yazık ki cinsel ve estetik kaygılar evlilikleri etkileyebiliyor. Uzman bir hekim yardımı alınmalıdır. Hastalarımız bu tip sebeplerden dolayı tedavilerini ertelememelidir. Bu tip ameliyatlar 30 dakika gibi bir zamanla yapılan operasyonlardır” diye konuştu.

ANKA

Doğum sonrası deformasyondan korkmayın yazısına ait etiketler :
Doğum sonrası deformasyondan korkmayın yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Doğum sonrası deformasyondan korkmayın Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.