Doğal pigment makyajı ile gelen kalıcı güzellikDoğal pigment makyajı ile gelen kalıcı güzellik

Doğal pigment makyajı ile gelen kalıcı güzellik

Doğal güzelliğin ölçüsü sabah uyandığında ve duştan çıktığında hala güzel görünebilen kadındır. Peki kaç kadın bu ölçüye girebiliyor? Günlük yaşam temposunda makyajın bozulmadan korunması çok zordur. Kişisel bakımına özen gösteren bayanlar için Çiğdem Estetik doğal ve kalıcı güzelliğin anahtarını sunuyor.

Son derece doğal bir görünümle yüzdeki kontrastları artıran ve yüz hatlarını belirginleştirip, kusurları kapatan Pigment Makyajı ile kalıcı doğal güzelliği yakalamak artık hayal olmaktan çıkıyor. Herkesin bildiği kalıcı makyajdan oldukça farklı olarak pigment makyaj tattoo dövmesiyle yapılmıyor. Kullanılan makinenin özelliğinden, uygulama tekniklerine kadar özel pigment makyaj, 1940 yılından bu yana tıbbi ve estetik amaçlı kullanılmakta olan mikro pigmantasyon tekniği ile derinin üçüncü katmanına kadar işleyen “tattoo” işleminin aksine, derinin sadece ilk katına işliyor ve kanama yapmıyor.

Pigment makyaj uygulamasının öncülerinden olan uzman estetisyen Çiğdem Çaycı’ya konuyla ilgili tüm merak edilenleri sorduk.

Pigment makyajın diğer kalıcı makyaj sistemlerinden farkı nedir?

Aslı aynı olan hiçbir özelliği yok diyebilirim. Öncelikle kullandığımız makine farklı. Yurtdışından gelen özel sistem ile pigment makyaj piyasadaki klasik tattoo boyalarıyla yapılmıyor ve hiçbir renk değişimine uğramıyor. Bitki köklerinden elde edilen pigment yani kıl folikülü ile uygulanıyor.

Herkes bu makyajı yaptırabilir mi? Herhangi bir alerjisi ya da hastalığı olanlara da uygulanabiliyor mu?

Doğal bitki köklerinden yapıldığı için hiçbir alerji riski taşımıyor. Bu yüzden herkes rahatlıkla yaptırabilir.

Peki pigment makyaj yaklaşık olarak suratımızda kaç yıl kalıyor?

5-6 sene boyunca hiçbir renk değişimine uğramadan ve silik bir görüntü olmadan kullanılıyor.

Pigment makyaj suratımızda hangi bölgelere uygulanabiliyor?

Kaş ve kirpiklerin gür görünümü sağlayıp, yoğunluk veriyoruz. Surata allık olarak da uygulanabiliyor ve allık oldukça talep görüyor diyebilirim. Bunun dışında dudaklarda ve tüm yara izlerinin kapatılmasında sıklıkla kullanıyoruz.

Yaklaşık olarak kaç seans da kalıcı güzelliği elde edebiliyoruz?

Elbette kişiye göre değişiyor ama ortalama olarak 2 seansta istenilen görüntü elde ediliyor. İkinci seansta rötuş yapıp bundan ücret almıyoruz.

Kişinin saç, göz, ten rengi ve yüzünün anatomisi göz önüne alınarak yapılan ve son derece doğal olan pigment makyaj ayrıcalığını yaşamak için Çiğdem Estetik’e uğramayı unutmayın.

Doğal pigment makyajı ile gelen kalıcı güzellik yazısına ait etiketler :
Doğal pigment makyajı ile gelen kalıcı güzellik yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Doğal pigment makyajı ile gelen kalıcı güzellik Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.