Direksiyonlar tuvaletten 9 kat daha kirliDireksiyonlar tuvaletten 9 kat daha kirli

Direksiyonlar tuvaletten 9 kat daha kirli

Yapılan araştırmalar, araba direksiyonlarının tuvaletlerden daha kirli olduğunu ortaya koydu…

İngiltere’de yapılan bir araştırmada araba direksiyonlarının, umumi tuvaletlerden dokuz kat daha kirli olduğunu ortaya çıkardı.

Sürücülerin yüzde 42’sinin yolculuk sırasında bir şey yediklerini ortaya koyan araştırmaya göre, sürücülerin sadece üçte 1, bir yıl içinde direksiyonu temizliyor. Yüzde 10 ise direksiyonu bezle bile silmediğini söylüyor.

Queen Mary Üniversitesi’nde görevli Doktor Ron Cutler, “Bir tuvaletin her inç karesinde (6.4 santimetre kare) 80 bakteri yaşıyor. Arabanın içinde ise 700 zararlı virüsler bulunuyor. Birçok bakteri sağlık problemine yol açmıyor ancak bazı araçlar tehlikeli bakteri türlerine ev sahipliği yapıyor. İnsanlar evlerini temizliyor ancak aynı özeni avlarına göstermeyerek çöp kutusuna çeviriyor. Araba mikropların ve bakterilerin üremesi için mükemmel bir yer. Araç içinde bir şeyler yiyorsanız ve kırıntıları etrafa saçılıyorsa, bunlar bakterilerin aradığı ortam. Sağlığınız için aracınızın içini temizleyin” diye konuştu.

BUGÜN

Direksiyonlar tuvaletten 9 kat daha kirli yazısına ait etiketler :
Direksiyonlar tuvaletten 9 kat daha kirli yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Direksiyonlar tuvaletten 9 kat daha kirli Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.