Devlet Twitter’da kaybettiDevlet Twitter’da kaybetti

Devlet Twitter'da kaybetti

Amerika Birleşik Devletleri merkezli araştırma şirketi Digitalya Twitter hesabı olan 69 ülkenin liderlerini takipçi sayısına göre sıraladı. Twitter’da hesabı olan liderlerin takipçileri ile arasındaki dijital bağı ortaya koyan araştırma ekonomik krize giren ülkelerin liderlerinin sosyal medyada da kaybettiğini ortaya çıkardı. Krizde ülkesini başarıyla yöneten liderlerin popülatitesi geçen yıla göre arttı. Krize yenik düşenlerin takipçisi ise azaldı.

KOMŞU DA FRANSA DA DÜŞTÜ

Ekonomisi krize giren ülkelerin başında olan Yunanistan’ın Başbakanı Yorgo Papandreu 8, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy 2 basamak birden indi. Geçen yıl 11’inci sırada bulunan İspanya Başbakanı José Luis Rodriguez Zapatero 16’ncı sıraya geriledi. Battı, batacak denilen Dubai’nin Emiri El Maktum’un twitterdaki takipçisi azalınca sıralamada 6’ncılıktan 10’unculuğa düştü. Geçtiğimiz gün istifa eden Japonya Başbakanı Naoto Kan, 5’incilikten 13’üncülüğe indi. İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu da 6 basamak birden düştü. İngiltere Başbakanı David Cameron da 2’nci sıradan 3’üncülüğe geriledi. Listenin ilk sırasında ABD Başkanı Barack Obama, ikinci sırasında Venezuella Devlet Başkanı Hugo Chavez bulunuyor. Meksika Devlet Başkanı Felipe Calderon dördüncü, Brezilya Devlet Başkanı Dilma Rousseff beşinci sırada.

Ekonomisi sağlam olan popüler

Ekonomisi sağlam ülkelerin liderlerinin ise twitterdaki popülerliği arttı. Geçen yıl 10’uncu sırada yer alan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 566 bin takipçiyle listede 7’nci oldu. Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev 12’nci sıradan 11’inci sıraya, Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos 31’inci sıradan 12’nciliğe çıktı. Mısır Başbakanı Essam Sharaf, Güney Afrika Başkanı Jacob Zuma, Vietnam Başbakanı Nguyen Tan Dung da listeye girdi. (Sabah)

Devlet Twitter’da kaybetti yazısına ait etiketler :
Devlet Twitter’da kaybetti yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Devlet Twitter’da kaybetti Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.