Dereli’den çarpıcı açıklamalarDereli’den çarpıcı açıklamalar

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Başkanı Selçuk Dereli, ”hakemleri hedef adam haline getiren zihniyeti kınadıklarını” belirterek, ”ana hedeflerinin, Türk hakemlerinin dünyada en ön sıralarda olması” olduğunu söyledi. Profesyonel ve amatör liglerde görev yapacak Ankaralı hakemler, düzenlenen törenle sezonu açtı.

Ankara 19 Mayıs Spor Kompleksi’ndeki dış sahalarda gerçekleştirilen törende konuşan TFFHGD Başkanı Selçuk Dereli, Ankara’nın hem kulüpler hem de hakemler bazında Türk futbolu için önemli bir yer tuttuğunu belirterek, ”Futbol ailesi içinde Ankara bölgesinin çok farklı bir yeri var. Ana hedefimiz birlik ve beraberliği artırmak, Türk hakemlerinin dünyada en ön sıralarda yer almasını sağlamaktır” dedi.

”ELEŞTİREBİLİRSİNİZ AMA KİŞİLİĞİMİZE DOKUNAMAZSINIZ”

Zaman zaman basında hakemleri ”hedef adam” haline getiren zihniyeti kınadıklarını ifade eden Dereli, ”Bizler objektifiz ama Türk futbolu için yalnızca bizlerin objektif olması yetmez. Medya ve yöneticilere önemli görevler düşüyor. Birilerine şirin görünmek adına eyyam yapan, belden aşağıya vuranlara seslenmek istiyorum; Bizim önümüzü kesmeye çalışmayın. Bir gün bu gücün, bu büyüklüğün altında kalır ezilirsiniz. Bizleri eleştirebilirsiniz ama kişiliğimize dokunamazsınız” diye konuştu.

Futbolun marka değerini artırmanın önemine değinen Dereli, ”Hakemin olduğu yerde hata vardır. Hakem de insan olduğuna göre hata yapma hakkını hiç kimse elinden alamaz. Geçtiğimiz yıllarda oldu, bundan sonra da olacaktır. Birbirimize saygı duymak zorundayız” ifadelerini kullandı.

Geçen sezon şanssız bir sakatlık geçiren Zafer Önder İpek de yeni sezona büyük bir heyecanla girdiğini dile getirerek, ”Benim için geçen sezon çok kötü geçti. Şanssız bir sakatlık geçirdim. 6 ay sahalardan uzak kaldım. Bu sezon yeni bir başlangıç. Sanki sıfırdan başlıyormuşum gibi hissediyorum. Hakem arkadaşlarımıza, kulüplerimize, tüm spor camiasına hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Kaynak: AA
10.08.2007

Dereli’den çarpıcı açıklamalar yazısına ait etiketler : , , , ,
Dereli’den çarpıcı açıklamalar yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Dereli’den çarpıcı açıklamalar Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.