Çocuğa sebze yemeyi sevdirmenin tüyosuÇocuğa sebze yemeyi sevdirmenin tüyosu

Çocuğa sebze yemeyi sevdirmenin tüyosu

Araştırmaya göre, bebeklerin ana rahmindeyken sağlıklı gıdalarla ilgili damak tadı geliştirebiliyor. Çocuklarının sebze sevmesini isteyen annelerin, gebeyken bol bol sebze tüketmeleri gerekiyor.

Philedelphia’da yapılan araştırmada, bebeklerin ana rahmindeyken sağlıklı gıdalarla ilgili damak tadı geliştirebileceği belirlendi.

Pediatrics dergisinde yayınlanan çalışmalarında araştırmacılar, tat duygusunun anneden bebeğe amniyo sıvısı yoluyla geçtiğinin saptandığını bildirdi.

Araştırmanın başkanlığını yapan Julie Mennella, ”Vanilya, havuç, sarımsak, nane, anoson gibi tatların amniyo sıvısına veya anne sütüne geçtiğini” söyledi.

Sarımsak veya şeker kapsülleri verdikleri gebelerin amniyo sıvısını inceleyen araştırmacılar, ikinci aşamada da doğumdan önce bu tadların bebeğin hafızasında yer edip etmediğine baktı.

Araştırma kapsamındaki gebe kadınlar üç gruba ayrıldı ve bir gruptan gebelikte, bir gruptan da emzirirken her gün havuç suyu içmeleri istendi. Diğer grubaysa havuçtan tamamen uzak durması söylendi.

Doğan bebekler katı gıda almaya başladığında, araştırmacılar bebeklere su veya havuç suyu ile yapılmış tahıl verdi. Sonuçta, amniyo sıvısı veya anne sütünde havuçla tanışmış bebeklerin havuçlu tahılı daha çok sevdikleri belirlendi.

ZAMAN

Çocuğa sebze yemeyi sevdirmenin tüyosu yazısına ait etiketler :
Çocuğa sebze yemeyi sevdirmenin tüyosu yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Çocuğa sebze yemeyi sevdirmenin tüyosu Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.