Çocuğa 2 saatten fazla televizyon zararlıÇocuğa 2 saatten fazla televizyon zararlı

Çocuğa 2 saatten fazla televizyon zararlı

İngiliz bilim adamları, günde iki saatten fazla televizyon ve bilgisayar başında kalan çocukların aktivite seviyelerinin düştüğünü ve çocuklarda psikolojik sorunlara rastlanıldığını bildirdi.

İngiltere’deki Bristol Üniversitesi’nde görevli bilim adamlarının, yaşları 10 ve 11 olan 1000’den fazla çocukta yaptığı araştırma boyunca, deneklere günde kaç saat televizyon ve bilgisayar başında kaldıkları soruldu. Çocukların duygusal, davranışsal ve aileleriyle ilişkileri açısından akli durumları tespit edildi ve fiziksel aktiviteleri ölçüldü.

Araştırma sonucuna göre, günde iki saatten fazla TV ve bilgisayar başında vakit geçiren çocukların yüzde 60’ında önemli psikolojik sorunlar bulundu. Bristol Üniversitesi’nde görevli Doktor Angie Page, bir ekrana bakma süresi ile olumsuz çocuk davranışlarının doğru orantılı şekilde arttığını kaydetti.

CİHAN

Çocuğa 2 saatten fazla televizyon zararlı yazısına ait etiketler :
Çocuğa 2 saatten fazla televizyon zararlı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Çocuğa 2 saatten fazla televizyon zararlı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.