Çikolata değil,dondurmaÇikolata değil,dondurma

Sağlık açısından çok faydalı olan dondurma çocukların büyüme ve gelişmesinde de son derece etkili bir besin.Elmacıoğlu, dondurmanın sağlık açısından büyük faydası olduğunu belirterek, özellikle aile bireylerinin çocuklarına şeker ve çikolata yerine dondurma almasının daha yararlı olacağını söyledi.
Dondurmanın bol miktarda kalsiyum ve protein içerdiğini belirten Elmacıoğlu, şunları kaydetti:

“Dondurma, çocukların büyüme ve gelişmesinde oldukça yararlı bir besindir. Protein açısından dünyanın en kaliteli sütlü tatlısıdır. Çocukların sağlıklı beslenmesinde dondurmayı öneriyoruz. Sütlü tatlı sınıfında değerlendirilen dondurma, bol miktarda kalsiyum ve protein içermektedir. Bu nedenle çocukların büyüme ve gelişmesinde çok fayda sağlamaktadır. Çocukların şeker ve çikolata yerine dondurma tüketmesi çok daha doğru bir seçimdir.”

Elmacıoğlu, çocukların yanı sıra yaşlıların da kemiklerini güçlendirmek için kalsiyum ve protein içeriği bakımından dondurma tüketmesinin faydalı olacağını sözlerine ekledi.
 
25.07.2007

Kaynak : Milliyet

Çikolata değil,dondurma yazısına ait etiketler : , , , ,
Çikolata değil,dondurma yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Çikolata değil,dondurma Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.