CHP’den “su sorunuyla” ilgili soruşturma önergesiCHP’den “su sorunuyla” ilgili soruşturma önergesi

CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da yaşanan su sorunuyla ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında soruşturma önergesi vereceğini bildirdi.

Kılıçdaroğlu yaptığı yazılı açıklamada, Ankara’da yaşanan su sorununa sessiz kalınamayacağını belirterek, bu ”kara manzaranın” hesabını TBMM’de soracaklarını belirtti.

Türkiye’nin, ”beceriksiz yöneticilerin faturasını ödediğini ve karşı karşıya kaldığı susuzluk nedeniyle dünyada alay konusu olduğunu” ifade eden Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

”Başbakan bu kara tablonun baş sorumlusudur. Başbakan, Anayasa’nın 127. maddesine göre, yerel yönetimler üzerindeki vesayet yetkisini kullanmamış, toplum yararının korunması ilkesini açıkça göz ardı etmiştir. Dünyada en az yağış alan ülkelerin başkentlerinde bile su sorunu yaşanmazken, Türkiye’nin başkentinde, bilim insanlarının ve sorumlu kamu görevlilerinin tüm iyi niyetli uyarılarına karşın önlem almayan AKP yönetimi Ankara halkını bir kaşık suya hasret bırakmıştır. Bu kara tablonun sorumlusu, yıllardır Ankara’yı yöneten ve bu sorunu ısrarla görmezlikten gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve onun destekçisi Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bunun hesabını TBMM’de soracağız.”
12.08.2007

Kaynak : AA

CHP’den “su sorunuyla” ilgili soruşturma önergesi yazısına ait etiketler : , , , , ,
CHP’den “su sorunuyla” ilgili soruşturma önergesi yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

CHP’den “su sorunuyla” ilgili soruşturma önergesi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.