Cezaevinde isyan çıktı!Cezaevinde isyan çıktı!

MARDİN’in Nusaybin ilçesine bağlı Heybeli köyü yakınlarında aldıkları bir ihbar üzerine köy yakınında pusu kuran Jandarma Özel Harekat Timleri, arazide gezen iki kişiye PKK’lı olduğunu sanarak ateş açtı. Ağır şekilde yaralanan iki kişinin yapılan kimlik tespitinde ikisinin de PKK’lı olmadığı ortaya çıktı. İki köylüden Yusuf Akın yaşamını yitirirken, Mehmet Erin’in ise tedavisi sürüyor. Yörede su tesisatçılığı yaptıkları öğrenilen iki köylünün, ellerinde bulunan su borularını jandarma ekiplerinin silah sanarak ateş açtığı bildirildi. Mardin Valiliği ise olayla ilgili adli ve idari tahkikatın sürdüğünü belirtti.

SU TESİSATÇISI KÖYLÜLERİ PKK’LI SANARAK ATEŞ AÇTILAR

Mardin’in Nusaybin ilçesine bağlı Heybeli köyü yakınlarında 2 PKK’lının bulunduğu ihbarını alan Jandarma Özel Harekat Timleri, dün gece saat 19.00 sıralarında köy yakınında önlem aldı. Köy yakınındaki bir çok noktada pusu kuran jandarma birlikleri, saat 20.45 sıralarında köy yakınlarında gezen iki kişiyi görünce PKK’lı sanarak ateş açtı. İki kişinin de vurulup yere düşmesinden sonra yapılan ilk kimlik tespitinde ikisinin de PKK’lı olmadığı ortaya çıktı. Olay yerine çağrılan ambulanslarla Mardin Devlet Hastanesine kaldırılan iki köylüden başından vurularak ağır yaralanan Yusuf Akın(36) tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Yörede su tesisatçılığı yaptıkları öğrenilen iki köylünün, Heybeli köyündeki bir evde su tesisat işini yaptıktan sonra köyden çıktıkları, ellerindeki büyük su borularını kaleşnikof veya uzun namlulu suikast silahı Kanas olduğunu sanarak Jandarma ekiplerinin ateş açtığı öğrenildi.

Mardin Valisi Turhan Ayvaz, yaptığı açıklamada iki köylünün jandarmalar tarafından yanlışlıkla vurulduğunu söyledi. Vali Ayvaz, ” 20 aralık 2011 günü saat 19.00 sıralarında, Nusaybin ilçesi Heybeli köyü bölgesine iki teröristin geldiği duyumunun alınması üzerine icra edilen operasyonda aynı gün saat 20.45 sıralarında iki vatandaşın terörist sanılarak yanlışlıkla yaralandığı tespit edilmiştir. Yaralanan vatandaşların Ömerli ilçesine bağlı Gollü köyünden Yusuf Akın (36) ile Nusaybin ilçesine bağlı Heybeli köyünden Mehmet Eren (58) isimli vatandaşlar olduğu öğrenilmiştir. Yaralanan vatandaşlardan Yusuf Akın hastanede yapılan tüm müdahalelere ramğne yaşamını yitirmiştir. Olayla ilgili adli ve idari tahkikata başlanılmıştır.” dedi.

 

Cezaevinde isyan çıktı! yazısına ait etiketler : ,
Cezaevinde isyan çıktı! yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Cezaevinde isyan çıktı! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.