Caz müziği kraliçesiCaz müziği kraliçesi

Caz müziği kraliçesi

İSTANBUL – Dünya müziğinin en iyilerini dinleyicisi ile buluşturan Radyo Voyage “7 Kıta 7 Konser” serisinin ilkini geçen sene İspanyol aşk şarkılarının tutkulu sesi BUIKA ile yapmıştı. Yoğun talebin ardından serinin ikinci adımı “Cazın First Lady’si” lakaplı Diane Schuur ile gerçekleştirilecek.

9 Ağustos Salı günü, boğazın gözde mekanlarından Reina’da sahne alacak olan Diane Schuur, 11 Ağustos Perşembe günü de Bodrum Marina Yacht Club’ta müziksevere büyülü bir akşam yaşatacak. Etkinlik, Radyo Voyage medya sponsorluğunda, Promore organizasyonuyla yapılıyor.
Diane Schuur, Stan Getz ve Ray Charles gibi ünlü yıldızlarla beraber sahne almış bir ses. Doğumu sonrasında çıkan bir komplikasyon sonucu görme yeteneğini kaybeden sanatçı, Stan Getz tarafından Monterey Caz festivalinde “Amazing Grace”i söylerken keşfedildi.

Stan Getz’in himayesinde kariyerine devam eden Schuur, Nancy Reagan gibi isimlerle aynı sahneyi paylaşma fırsatı buldu. Daha sonra B.B. King ile tanışan Schuur, King’le beraber büyük başarı elde eden Heart to Heart albümünü yayınladı. 1986 yılında yayınladığı Timeless ile Grammy kazanan, daha sonra Count Basie Orchestra ile yayınladığı albümüyle ikinci kez Grammy’i eve götüren sanatçı, günümüze kadar sayısız albüm yayınladı.

Diane Schuur’un Reina ve Bodrum’da vereceği konserlerin biletleri Biletix’ten satın alınabilir.

Caz müziği kraliçesi yazısına ait etiketler :
Caz müziği kraliçesi yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Caz müziği kraliçesi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.