Çay Konulu Öznel – Nesnel YazıÇay Konulu Öznel – Nesnel Yazı

Hayatımızın vaz geçilmez ikilileri vardır. Zeki-Metin, Adile Naşit-Münir Özkul, tuz-biber, rakı-balık gibi. Ancak bu ikililerden birisi var ki; ister soğuk çivi gibi bir kış sabahı, ister sıcak pırıl pırıl bir yaz sabahı, ister taze bir bahar sabahı ve isterse de sapsarı, kıpkızıl bir hazan sabahı olsun, size kendini öyle bir sunar ki, her sabahı müşfik, sıcacık ve mutlu kılar. Bu Anadolu’ya has, çıtır çıtır kızarmış, susamlı, dumanı üstünde bir simitle, Rize Tursit Çayı ile demlenmiş, kırmızı desenli porselen çaytabağı ile ince belli Paşabahçe çay bardağı içinde sunulan tavşankanı demli- bir bardak sıcak çaydır.

Bu sabah ben de kendini İstanbul’un hayhuyuna kaptırmış biri olarak ve biraz mecburiyet biraz da alışkanlıkla mutat sabah kahvaltım olan iki adet vıcık vıcık yağlı poğaçamı almak için girdiğim fırında siyah renkli büyük kare bir tepsinin içinde, dumanı üstünde, çıtır çıtır kadim dostum simiti görünce vaz geçip iki tane simit aldım. Daha işe gelmeden birini bitirdim. İş yerinde belki porselen çaytabağı yoktu ama taze demlenmiş çayımı ince belli bardağıma koyup masama geldim.

Çay Konulu Öznel – Nesnel Yazı yazısına ait etiketler : , , , ,
Çay Konulu Öznel – Nesnel Yazı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“Çay Konulu Öznel – Nesnel Yazı” için 2 Yorum

  1. fenete dedi ki:

    süper olmuş eline emeğine sağlık 🙂

  2. esar dedi ki:

    çok güzel :))))

Çay Konulu Öznel – Nesnel Yazı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.