Canaydın: “Büyük iş başardık”Canaydın: “Büyük iş başardık”

Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın Lig Tv’de yayınlanan Futbol Gündemi programına katıldı ve birbirinden ilginç açıklamalarda bulundu.

Dün ihaleye sunulan Seyrantepe Projesi hakkında önemli açıklamalarda bulunan Özhan Canaydın ‘Alnımızın akıyla bu işin altından kalktık’ dedi. Yeni stadın şehrin dışında değil şehrin içinde olduğunu söyleyen Özhan Canaydın, stadın metronun hemen yanında olduğunu ve saatte 36 bin kişinin gelebileceğini belirtti. Projenin bitmesini sabırsızlıkla beklediklerini belirten Özhan Canaydın; ” Bazı maçları başka statlarda oynayabiliriz” dedi.

Seyrantepe projesinin kendileri için büyük önem taşıdığını belirten Özhan Canaydın, ihaleye çok önemli firmaların katılacağını ve Galatasaray için en hayırlı olanının bu ihaleyi alacağını söyledi. Proje için bir teklifin olduğunu söyleyen Özhan Canaydın, Galatasaray’ın yararını olmayan hiçbir şeyi kabul etmeyeceklerini açıkladı. Özhan Canaydın açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Kimse endişelenmesin, projeyle uzun süreden beri uğraşıyoruz. 720 gün sonunda öyle bir stat ortaya çıkacak ki her zaman bu yapıyla gurur duyulacak.”

Sarı-kırmızılı kulübün başkanı, Seyrantepe için yaptığı ön çalışmaların çok uzun sürdüğünü, kitap halinde yayınlanabileceğini kaydetti. Proje için çalışmalarının 19 Mayıs 2004’de başladığını hatırlatan Canaydın, ”Seyrantepe için yaptığım ön çalışma çok uzun sürdü. Bir kitap halinde bile yayınlanabilir. Refik Arkan kardeşim de çok iyi bilir, beraber koştuk bu yollarda. Müsait bir zamanda bu öyküyü uzun uzun anlatacağım” diye konuştu.

YENİ TRANSFERLER

Yeni transferler ile ilgili açıklamalarda bulunan Özhan Canaydın takımın uyumunun üst düzeyde olduğunu ve Feldkamp’a çok güvendiği belirtti.

Yeni transfer Lincoln’ün hazırlık maçlarında oynatılmamasını taraftarların merak ettiği ifade edilerek yöneltilen soruya Canaydın, şöyle yanıt verdi:

”Sakatlığı yok, pırıl pırıl. Esprili, keyifli, takıma neşe veren bir oyuncu. Linderoth da çok kibar ve beyefendi. Fakat sahada çok agresif, motive olmuş, mücadele eden bir oyuncu. İkisi de güzel anlaşım içinde. Yerli transferlerimiz de öyle. Güzel bir ahenk var. Lincoln, herhalde hocamız senelerdir taraftarın hasret kaldığı 10 numara arzusunu ilk kez Türkiye’de göstermek istiyor. Öyle düşünüyorum. Başka hiçbir problem yok, o da hocamızın görüşü.”

Yıldız bir transfer daha yapıp yapmayacakları sorusu üzerine, bu sezon en büyük transferlerinin, Seyrantepe projesinin ihalesi yapılarak hayata geçirilmeye başlanması olduğunu ifade eden Canaydın, ”Futbol A.Ş genel müdürümüz çalışıyor. İnşallah daha transfere zaman var, bir şeyler olur” dedi.

Galatasaray’ın bu sezonki hedefleri hakkında açıklamalarda bulunan Özhan Canaydın; “Galatasaray’ın hedefi öncelikle Avrupa’da başarılı olmaktır. Bu sezon Şampiyonlar Ligi’nde olmadığımıza göre hedefimiz UEFA Kupası’nda bir başarı elde etmektir” dedi.

Kaynak: Sporx.com
20.07.2007

Canaydın: “Büyük iş başardık” yazısına ait etiketler : , , , , , ,
Canaydın: “Büyük iş başardık” yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Canaydın: “Büyük iş başardık” Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.