Çanakkale’de orman yangınıÇanakkale’de orman yangını

Çanakkale’nin Lapseki ilçesine bağlı Eçialan köyü yakınlarında orman yangını çıktı.

Henüz bilinmeyen bir nedenle başlayan ve kısa sürede büyüyen yangına, ilk etapta havadan 1 helikopter ve 4 yangın söndürme uçağıyla karadan ise Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü arazözleri, yangın söndürme işçileri ve çevre ilçelerden gelen itfaiye ekipleri müdahale ediyor.

Yetkililer, yangının büyümesi üzerine çevre illerden 5 adet yangın söndürme helikopterinin de olay yerine çağrıldığını bildirdiler.

Çanakkale’deki orman yangını kontrol altına alındı

Çanakkale’nin Lapseki ilçesine bağlı Eçialan köyü yakınlarında çıkan orman yangını kontrol altına alındı.

Eçialan yakınlarındaki Yaylalar köyü civarında anız yakılması sonucu çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle ormanlık alana sıçradı.

Yangına, Çanakkale’de konuşlanan ve çevre illerden gelen 5 helikopter, 4 uçak, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü arazözleri, yangın söndürme işçileri ve çevre ilçelerden gelen itfaiye ekipleri ile müdahale edildi.

Yetkililer, yaklaşık 3 hektarlık alanın tahrip olmasına yol açan yangının kontrol altına alındığını ve bölgede soğutma çalışmalarının sürdüğünü bildirdiler.
31.07.2007

Kaynak : AA

Çanakkale’de orman yangını yazısına ait etiketler : , , ,
Çanakkale’de orman yangını yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Çanakkale’de orman yangını Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.