Çalışan oruçlulara bol sıvı tavsiyesiÇalışan oruçlulara bol sıvı tavsiyesi

Çalışan oruçlulara bol sıvı tavsiyesi

Kocaeli Dilovası Ovam Tıp Merkezi Başhekimi Op. Dr. Hasan Kalkan, mesleği gereği açık hava ortamlarında çalışan oruçlu insanların, diğer çalışanlara oranla iki kat daha fazla sıvı tüketmesi gerektiğini söyledi.

Zor yaşam koşullarına ve çalışma ortamlarına rağmen, Türkiye insanının inançlarından taviz vermediğini kaydeden Kalkan, çalışan insanların yaptıkları işe göre beslenmesi gerektiğini ifade etti. Kalkan, “Özellikle açık hava ortamında, sıcak güneş altında çalışan oruçlu insanlarımız, diğer çalışanlara göre iş yaptıkları ortam gereği iki iftar ve sahurlarda iki kat daha fazla sıvı tüketmeleri gerekir” dedi.

örneklendirmelerde de bulunan Op. Dr. Kalkan, “Mesela gün boyu dışarıda görev yapan polisler, uzun süreli nöbet tutan askerler, sürekli haber kovalayan gazeteciler, kapı kapı dolaşan pazarlamacılar, tabela ve reklamcılar ile ayakkabı boyacıları. Daha birçok meslek sayabiliriz ancak özellikle bunların dikkat etmesi lazım” diye konuştu.

Kalkan, tansiyon, kalp ve şeker gibi hastalıkları bulunanların da fazla sıvı tüketmesi gerektiğini de aktararak, “Fazla sıvı tüketmekle beraber aynı şekilde stresten ve tartışma ortamından da daha fazla uzak durmaları gerekir” şeklinde konuştu.

İHA

Çalışan oruçlulara bol sıvı tavsiyesi yazısına ait etiketler :
Çalışan oruçlulara bol sıvı tavsiyesi yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Çalışan oruçlulara bol sıvı tavsiyesi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.