Bülent Ecevit anılıyorBülent Ecevit anılıyor

Eski başbakanlardan Bülent Ecevit, ölümünün 1. yılında Devlet Mezarlığı’ndaki kabri başında düzenlenen törenle anıldı.

Törene, Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Zeki Sezer, parti yöneticileri, milletvekilleri, il ve ilçe örgütleri ile vatandaşlar katıldı.

Sabahın erken saatlerinden itibaren Devlet Mezarlığı’na gelen vatandaşlar, ellerindeki kırmızı ve beyaz karanfilleri Ecevit’in kabrine bıraktılar. Bazı vatandaşların Ecevit’in büyük boy resimleri, Türk Bayrağı ve DSP flaması taşıdıkları görüldü.

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, parti yöneticileriyle birlikte Ecevit’in kabrine kırmızı ve beyaz karanfillerden yapılmış çelenk bıraktı. Sezer, burada yaptığı konuşmada, ”O’nu hiç unutmadık, unutmayacağız. İlkeleri, felsefesi, yaşam şekli bize ışık olmaya devam edecek” dedi. Daha sonra Ecevit’in kabri başında saygı duruşunda bulunuldu, Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar edildi. Bu arada bazı vatandaşların gözyaşlarına hakim olamadıkları görüldü.

Törene katılımın yoğun olması nedeniyle basın mensupları güçlükle çalışabildiler.

DSP Genel Başkanı Sezer, törenin ardından Devlet Mezarlığı’ndan ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Sezer, bir gazetecinin Rahşan Ecevit’in törene katılmadığını hatırlatması üzerine ”Rahşan Hanım, Sayın Ecevit ile ilgili törenlerde çok üzülüyor. Onun için katılamadı. Böyle günlerde birbirlerine olan sevgilerinin ne kadar büyük olduğunu daha iyi görüyoruz” dedi.
05.11.2007

Kaynak : AA

Bülent Ecevit anılıyor yazısına ait etiketler : , , , ,
Bülent Ecevit anılıyor yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Bülent Ecevit anılıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.