Bu Uçaktan 82 Kişi Sağ KurtulduBu Uçaktan 82 Kişi Sağ Kurtuldu

Kırgızistan’da ülkenin güneyindeki Oş havaalanında bugün meydana gelen uçak kazasının yayınlanan fotoğrafları, kazanın büyüklüğünü gözler önüne seriyor.

Hiç kimsenin hayatını kaybetmediği kazada ağır yaralı yolcuların da olmaması büyük bir şans olarak değerlendirildi. Pisten çıktıktan sonra ters vaziyette dönerek duran ve sonrada yanmaya başlayan uçakta yolcuların zamanında tahliye dilmesi büyük bir faciayı önlemiş oldu. Bu arada inişte yolcuların kemerinin takılı olmasının da olası ölüm veya ağır yaralanmaların yaşanmamasında önemli rol oynadığı belirtildi.

Bu sabah Bişkek-Oş seferini yapan Tu-134 tipi yolcu uçağı, içinde bulunan 82 yolcusuyla iniş sırasında pisten çıkmış ve pis dışında ters dönerek durabilmişti. Kazada şans eseri sadece 26 yolcu yaralandı. Söz konusu yaralı yolculardan durumu ağır olanının bulunmadığı belirtildi.

Bu Uçaktan 82 Kişi Sağ Kurtuldu

Bu Uçaktan 82 Kişi Sağ Kurtuldu yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Bu Uçaktan 82 Kişi Sağ Kurtuldu Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.