Böylesi DuyulmadıBöylesi Duyulmadı

20 MİLYON KİŞİ TARAFINDAN ZİYARET EDİLEN BİR İNTERNET SİTESİ AMERİKA’YI AYAĞA KALDIRDI

ABD’li anne ve babalar 12 yaşındaki kızlarını internet üzerinden evlendimeye çalışıyor. İyi bir Hıristiyan olmak için kocasına itaat etme sözü veren Amerikalı küçük kızların fiyatları, 4 bin dolarla 100 bin dolar arasında değişiyor.

Courtney 13 yaşında, annesi ve büyükannesi 13 yaşında evlendi. O da bu geleneği devam ettirmek istiyor. Ev işerinde çok iyi! Fiyatı: 49 bin dolar. 
Rachel 15 yaşında. Hayatta istediği tek şey iyi bir koca bulmak, başka bir kariyerle ilgilenmiyor. Fiyatı; 19 bin dolar…

İyi bir Hıristiyan olmak için kocasına itaat etmesi gerektiğini düşünen 14,15,16 yaşlarındaki, Amerikalı küçük genç kızlar bu ilginç web sitesinde anne ve babaları tarafından görücüye çıkarıdı.

‘Kızımlaevlen’ adlı web sitesi, kısa sürede, Hıristiyan geleneğine göre kız çocuklarını evlendirmek isteyen ailelerin gözdesi oldu. Bu yöntemle evlenmek isteyenlerin de…

Bu site, internette tam 20 milyon kişi tarafından ziyaret edildi. Yoğun ilgi ve ziyaretçi akınyla birlikte büyük tartışmalara yol açtı. İnternet sayfasının kurucusu John Ordover tepkiler artınca açıklama yapmak zorunda kaldı, ‘Bu site gerçek değil’ dedi. Siteyi Amerika’da evlilik yasalarındaki haksızlıkları ve çelişkileri ortaya çıkarmak için kurduğunu söyledi.

Amerika’nın bir çok eyaletinde anne ve babaların izin vermesi durumunda kızlar 12 yaşında evlenebiliyor. 3’üncü dünya ülkelerinde erken evliliğin kaldırılması için kampanyalar düzenleyen Amerika’da, kızların 12 yaşında evlenmesinin serbest olması büyük bir çelişkiyi gözler önüne seriyor.

Böylesi Duyulmadı yazısına ait etiketler : , ,
Böylesi Duyulmadı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Böylesi Duyulmadı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.