Bombalı saldırıda Vali hayatını kaybettiBombalı saldırıda Vali hayatını kaybetti

Irak’ın güneyinde bulunan Muthanna şehrinin valisi Muhammed Ali el Hassani, militanlarca düzenlenen bombalı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Irak polisinden edinilen bilgiye göre, Hassani konvoyuyla Samaya’ya giderken Muthanna’nın kuzeyindeki el Rumaitha bölgesinde yol kenarına yerleştirilen bir bombanın infilak etmesi sonucu hayatını kaybetti. Öte yandan saldırıda Hassani’nin 2 korumasının da yaralandığı bildirildi. Saldırının ardından polisin bölgede arabayla sokağa çıkma yasağı uyguladığı ifade edildi.

Hassani, 2 hafta içinde öldürülen ikinci Şii vali oldu. 11 Ağustos’ta da Kadisiye valisi Halil Cemil Hamza düzenlenen bombalı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti. Hassani ve Hamza, Irak’ın en önemli Şii partilerinden Irak Yüksek İslam Konseyi’nin üyesiydi. Irak Yüksek İslam Konseyi’nin askeri kanadı Bedr örgütüyle, Mukteda El Sadr’a bağlı Mehdi Ordusu arasında bir çekişme olduğu biliniyor.
20.08.2007

Kaynak : İHA

Bombalı saldırıda Vali hayatını kaybetti yazısına ait etiketler : , , , ,
Bombalı saldırıda Vali hayatını kaybetti yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Bombalı saldırıda Vali hayatını kaybetti Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.