Bombalı eylem hazırlığındaki 3 kişi gözaltındaBombalı eylem hazırlığındaki 3 kişi gözaltında

Terör örgütü PKK’ya yönelik olarak düzenlenen operasyonlarda bombalı eylem hazırlığı içerisinde bulundukları öne sürülen 1’i kadın 3 kişi gözaltına alındı.Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri ile birlikte terör örgütü PKK’ya yönelik olarak sürdürülen istihbari çalışmalar sonucunda, bombalı eylem yapmak için örgütün dağ kadrosundan İstanbul’a gönderilen kişilerin yakalanmalarına yönelik operasyonlar düzenlendi.

Bayrampaşa’daki Büyük İstanbul Otogarı ile Küçükçekmece’de belirlenen adreslere yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda, sansasyonel eylem yapmak üzere İstanbul’a gönderildiği ileri sürülen B.Y. ile bu kişiye yardım ve yataklık yataklık yaptıkları iddia edilen M.A.D. ve S.Ö. gözaltına alındı.

Bu kişilerin üzerlerinde ve bulundukları yerlerde yapılan aramalarda, 4 kilo 800 gram plastik patlayıcı, 17 elektrikli fünye, 1 boru tipi bomba dış kabı, 5 düzenekli cep telefonu, bomba yapımında kullanılan malzemeler, 1 adet sahte nüfus cüzdanı ve çok miktarda örgütsel içerikli doküman ele geçirildi.

Bakırköy Ebu Ziya Caddesi girişindeki bir bankın altına konulan bombanın 10 Haziran 2007 tarihinde patlaması sonucu 17 kişinin yaralanması olayına karıştıkları ve İstanbul’da bombalı eylem hazırlığı içerisinde bulundukları ileri sürülen 1’i kadın 3 kişi adliyeye gönderildi.

02.07.2007

Kaynak : AA

Bombalı eylem hazırlığındaki 3 kişi gözaltında yazısına ait etiketler : , , , , ,
Bombalı eylem hazırlığındaki 3 kişi gözaltında yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Bombalı eylem hazırlığındaki 3 kişi gözaltında Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.