BitTorrent SolucanıBitTorrent Solucanı

Güvenlik firması Sophos’un bildirdiğine göre solucan “sosyal mühendislik” yöntemi kullanarak kullanıcıların bilgisayarlarına onlara fark ettirmeden bulaşıyor. Adı W32/Impard-A olarak belirlenen solucan diğer çoğu kötü niyetli kod parçası gibi IRC üzerinden kontrol ediliyor. Sophos’tan Richard Cohen’in açıklaması şöyle:

“Bir kullanıcı tarafından IRC ile uzaktan kumanda edilebilen solucan kendisini AIM ve MSN üzerinden gönderiyor, C:RECYCLERmyphoto.zip adında bir ZIP arşivinin içerisinde yer alan IMG009.jpg-www.imagehosting.com dosyasına yerleşiyor. Solucan birden fazla dili destekliyor ve kullanılan sistemin dil seçimine göre mesajını değiştirebiliyor. Bu şekilde mesajı alan kişilerin karşı taraftan gerçekten içeriğinde zararsız bilgi içeren bir dosya olduğuna inanması kolaylaşıyor.

Solucan bilgisayara bir kere yerleştikten sonra bilgisayarda BitTorrent uygulamasının kurulu olup olmadığını (bittorrent.exe) araştırıyor. Eğer Bittorrent ı sisteme kurulu ise hemen bir torrent açıp kendisini Internet’ten download ediyor ve torrent üzerinden dağıtmaya başlıyor.”

BitTorrent Solucanı yazısına ait etiketler : , , ,
BitTorrent Solucanı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“BitTorrent Solucanı” için 1 Yorum

  1. admin dedi ki:

    Paylaşım için teşekkürler..

BitTorrent Solucanı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.