Bitkisel kürler migrene iyi geliyorBitkisel kürler migrene iyi geliyor

Bitkisel kürler migrene iyi geliyor

Kadın ve erkeklerde sık rastlanan ve ağrılı bir hastalık olan Migren’e bitkisel kürler sayesinde veda edilebileceği bildirildi.

Bulantı, kusma, ışığa ve sese aşırı duyarlılık gibi belirtileri olan bu hastalığın Migrenli kişi ve ailesi için sıkıntı verici olduğunu belirten uzmanlar, Migren’in ataklar sırasında kişinin tüm faaliyetlerini tamamen durdurabileceği gibi, ataklar arasındaki dönemdede yaşam kalitesini azalttığını söyledi.

Kişilerin yaşamlarındaki olumsuz etkilere rağmen migreni olanların çoğunun tam tedavi edilemediğini aktaran uzmanlar, “Bu bazen migreni olanların tedavi şanslarının olmadığına inanmalarından ve bu konuda doktora gitmemelerinden kaynaklanıyor. Ancak daha yeni ve daha etkili tedavilerin bulunmasıyla, migreni olan pek çok kişi için yeni umutlar doğdu.

Migren atağının sebebi tam olarak bilinmemekle birlikte, migreni olan çoğu kişi, belli faktörlerin migren ataklarını tetiklediğine inanır. Bu tetikleyiciler arasında stres veya stres sonrası gevşeme, çok fazla veya çok az uyku, kuvvetli ışık, hava değişiklikleri ve çikolata, peynir, kırmızı şarap, kahve ve çay gibi yiyecekler yer alır. Çoğu kadında hormonal değişiklikler veya adet dönemide migreni tetikleyebilir. Ancak ataklar başka zamanlarda da olabilir” diye konuştu.

Ağrı geldiği zaman kahvesi bol olan soğuk ve sade kahve içilebileceğini anımsatan uzmanlar, “Bir bardak kaynar suya, 4-12 gram kediotu kökü konulup 10 dakika bekletilip, günde 3 bardak yemeklerden önce içilebilir. Defne tohumu toz haline getirilerek günde 5 gram balla macun yapılıp yenilebilir. Bir bardak kaynar suya, 2-3 gram kekik konup 10 dakika bekletilip günde 3 bardak içilebilir. Bir bardak suya 2-4 gram anason konularak 10 dakika bekletilip günde 2-3 bardak içilebilir.

Bir bardak kaynar suya 4-10 gram ufalanmış oğulotu yaprağı konularak 10 dakika bekletilip günde 3 bardak içilebilir. Migren noktalarına papatya yağı ile masaj yapılmalıdır. İki su bardağı kaynar su içine, birer tatlı kaşığı hafif ezilmiş defne, oğulotu ve fesleğen konularak 15 dakika demlenir. Bu karışım ılık olarak günde 2-3 bardak içilir. Şeker hastalığı olmayanlar, bitki çayını 1 kaşık balla tatlandırabilir. Düzenli olararak en az 1 ay içilmeye devam edilmelidir” diye konuştu.

 
 

İHA

Bitkisel kürler migrene iyi geliyor yazısına ait etiketler :
Bitkisel kürler migrene iyi geliyor yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Bitkisel kürler migrene iyi geliyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.