Bitkilerle tedavi sempozyumu sürüyorBitkilerle tedavi sempozyumu sürüyor

Bitkilerle tedavi sempozyumu sürüyor

Zeytinburnu Belediyesi tarafından 11.si düzenlenen, 17 bilim insanının katıldığı, Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali kapsamındaki, “Bitkilerle Tedavi Sempozyumu”nun ilk gün oturumu büyük bir ilgi ile izlendi.

Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki sempozyumun açılış konuşmasını yapan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ;

“Zeytinburnu Belediyesi olarak 11.kez düzenlediğimiz Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali artık ülkemizin önemli kültür faaliyetleri arasında yerini almıştır. İnsanların dertlerine derman olmakla ve mesir macununu terkip etmekle meşhur Merkez Efendinin Zeytinburnu’nda bulunan makamının verdiği ilhamla ve beş yıl önce aynı bölgede Türkiye’nin ilk tıbbi bitkiler bahçesinin açılmasının verdiği güçle her yıl daha gelişen bu faaliyetimiz, umuyoruz ki yarınlarımız için referans teşkil edecektir.”  dedi.

06 Haziran Pazar günü ikinci oturum ile devam edecek olan sempozyumda, bitkilerle tedavide güncel araştırmalar, Türkiye’de tıbbi bitkilerin üretimi ve pazarlanması, bitkilerin tedavi amaçlı kullanımında sorunlar, tıbbi bitkilerin korunması, üretimi ve ticareti, tıbbi bitkilerin ve bitkisel ilaçların mevzuatı tartışılacak.

Bitkilerle tedavi konusuna ilgi duyan herkese açık olan sempozyum Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde saat 10.00-16.00 saatleri arasında devam edecek.

 İRTİBAT İÇİN:

 

Adres:

Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi

Zeytinburnu Meydanı, Semiha Şakir Cad.  Zeytinburnu/İSTANBUL

Tel:              0 212 415 58 58

Web:           www.zeytinburnukultursanat.com

Blog:           zeytinburnukultursanatmerkezi.blogspot.com

E-mail:        zks@zeytinburnu.bel.tr

Bitkilerle tedavi sempozyumu sürüyor yazısına ait etiketler :
Bitkilerle tedavi sempozyumu sürüyor yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Bitkilerle tedavi sempozyumu sürüyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.