Bir Nargile En Az Beş Pakete Bedel!Bir Nargile En Az Beş Pakete Bedel!

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Cevdet Erdöl, “Bir içimlik nargile 5 ile 10 paket sigara arasında zarar veriyor” dedi.

Kansere Karşı El Ele Federasyonu’ca Resim Heykel Müzesi Konser Salonunda Sinan Özen konseri ve kokteyl düzenlendi.

Açılışta konuşan Prof. Dr. Erdöl, kanseri önlemek için bazı risk faktörlerinin bulunduğuna işaret ederek, şunları söyledi:

‘Bir kere tembellikle mücadele edeceğiz. Yürüyüş yapıp aktif olacağız. Yiyeceklerimize dikkat edeceğiz, kilo vereceğiz. En önemli tedbirler bunlar. Sigarayla mücadelede daha emin ve etkin adımlar atmamız lazım. Alkolle mücadeleyi de bir tarafa bırakmamak lazım. Gençler arasında maalesef belli sektörler tarafından nargile pompalanıyor. ‘Nargile Sudan geçiyor, sütten çıkmış ak kaşıktır, bir zararı yok gibi söylüyorlar’, kesinlikle bir içimlik nargile 5 ile 10 paket sigara arasında zarar veriyor. Bunu bilmeniz lazım. Bunu herkese her zaman söylememiz lazım. Dolayısıyla çok masum değil, çok zalim bir şey olduğunu söylememiz lazım. Bununla ilgili hukuki düzenleme gerekiyorsa onu da Meclis’te bizim yapmamız lazım. Bununla ilgili hazırlıklarımız da var.”

Dumansız kampüslerin ilk örneği olarak Hacettepe Üniversitesinin kampüs içerisinde dumansız alanlar oluşturacağını belirten Erdöl, bu alanların özellikle çocuk kliniğinin, onkolojinin etrafında olacağını ifade etti.

Erdöl, Rektör Tuncel’e dönerek, “Buradan açıklayayım, sizi bağlamış olayım” dedi. – Ankara

Kılıçdaroğlun’dan Uludere’ye ZiyaretTürkiye’den 2012 Manzaraları

Bir Nargile En Az Beş Pakete Bedel! yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Bir Nargile En Az Beş Pakete Bedel! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.