bir kadın ağlıyor…bir kadın ağlıyor…

düştük gökyüzünden…yeryüzü bizsizdi oysa,ne gelen ne giden oldu..son karanlıklarda, yırtılırken gün ışığının saydamlığında..gece koparken akşamın koynundan..sabaha daha çok var demeye zaman bulamazken yalnızlık..işte düştük gökyüzünden…ay batı karanlıklara,güneş dağların ardından ilk ışıklarını uzattı..oysa az önce yıldızların koynundaydı gece..az önce başı göklerde ..

sonsuzluk,uzadı eriyen karanlıklarda.adını zamana bıraktı aşk..adı kayboldu imkansızlıklarında günün..bir kadın ağladı. bir kadın güne kapadı gözlerini,geceye daldı,arandı..varmıydı..? geldimi.? sesine kulak verdi,yalnızlık duvarlarında çınladı..boş odalarda gözyaşları mekan tuttu..gece düştü..gün uzadı..hayat çizimlerini bitirip,ilk kahkahalarını patlattı yokluğuna ve bir kadın kahroldu olmayışına..

bulmak için en üçra köşelerine baktı yeryüzünün..en yüksek tepelerine çıktı, tüm “en”leri aradı,dolanışı sularda son buldu..diclede sessizdi…

gün ısındı..geceden kalma serinlikti bedeninde dolaşan..gecede bitmemişti ya gözlerinde..bir evin dört duvar yalnızlığını çizdi..camlarında senin adın,boş odalarında salkım sacak anılar toplamaya çalıştı.sensizliğin anlamı vurdu eline,olduğu gibi bıraktı.gözyaşları karıştı yalnızlığına süzüldü kapalı kapılardan .ne soğuk dedi..üşüyenmiyim..?üşüyen bedenim..! kim bıraktı beni burada tek başıma..? kim üşüttü yalnızlığımla..? neden çıkmaz gecelerde kayboluşumu izledin….? bir kadın ağlıyor bak gözlerimde.bir kadın öyle tutkun ki gecelere…bekliyor çaresizce..oysa tek kişilik bir bedende çift kişilik çizmiş varlığını..

düştük gökyüzünden..bulutlar terk etti .ay koptu geceden.yıldızların hükmü kalmadı..gün sıyrıldı,karanlıklar içinden. gözlerimi kapadım..olmadığın zamana…bir kadın ağlıyor bak..sessiz duvarlarında..bir kadın yalın ayak…boş odalarda..bir kadın….sensiz,kimliksiz,çaresiz                                   serra

bir kadın ağlıyor… yazısına ait etiketler : , , , , , ,
bir kadın ağlıyor… yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

bir kadın ağlıyor… Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.