Bingöl’de 5.4’lük depremBingöl’de 5.4’lük deprem

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde, 5.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nden alınan bilgiye göre, saat 01.05’te, merkez üssü Bingöl’ün Karlıova ilçesinde 5.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.Sarsıntı, Bingöl ve çevre ilçelerden de hissedildi.

CAN VE MAL KAYBI OLMADI

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde meydana gelen, can ve mal kaybının olmadığı depremde, korku ve panik nedeniyle rahatsızlanan 4 kişiye, Karlıova Devlet Hastanesi’nde gerekli müdahale yapıldı.

Bingöl Valiliği Kriz Merkezi yetkililerinden alınan bilgiye göre, merkez üssü Bingöl’e bağlı Karlıova ilçesi olan, saat 01.05’te meydana gelen 5.4 büyüklüğündeki depremin ardından yapılan tarama çalışmaları sonucunda, herhangi bir can ve mal kaybının olmadığı bildirildi.Yetkililer, söz konusu depremin şehir merkezi ve ilçelerden de hissedildiğini belirterek, şu ana kadar kendilerine depremle ilgili olumsuz bir bilginin gelmediğini ifade ettiler.

Bu arada, deprem sonrası kaçmak isterken elini kesen Murat Atlı ile korku ve panik yaşayan Sertif Aydın, Ramazan Sümbül ve Gülistan Bingöl’ün Karlıova Devlet Hastanesi’ne geldikleri öğrenildi.Söz konusu kişiler, gerekli tedavilerinin yapılmasının ardından taburcu edildiler.

Bingöl’de 5.4’lük deprem yazısına ait etiketler : , , ,
Bingöl’de 5.4’lük deprem yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Bingöl’de 5.4’lük deprem Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.