Bilinmeyen Atatürk..Bilinmeyen Atatürk..

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bugüne kadar görülmeyen fotoğrafları Carousel Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde sergileniyor. Cumhuriyet Bayramı öncesi 27 Ekim’de başlayan ve 11 Kasım’a kadar açık kalacak fotoğraf sergisini gezenler; Kurtuluş Savaşı yılları ile Cumhuriyet’in mücadelelerle dolu kuruluş günlerine doğru tarihte bir yolculuk yapıyor…

atam1.jpg

Ulu önder Atatürk’ün askeri ve siyasi kimliğinin yanı sıra özellikle eğitim, kültür ve sanata verdiği desteklerin de vurgulandığı sergide, Atatürk ile ilgili duygu ve düşüncelerin yazılabileceği “Anı Defteri” de sergiye katılan misafirleri bekliyor. Sergide; Atatürk görseli içeren poster, rozet, yaka kartı, kravat iğnesi, takvim, ajanda ve anahtarlık gibi ürünlerin yanı sıra Atatürk’ün hayatını ve Cumhuriyet Devrimleri’ni içeren kitap ve DVD çalışmaları da Carousel AVM’de satışa sunuluyor.

Satışlardan elde edilen gelir ise Atatürk Vakfı’ndaki çocukların eğitimi için kullanılacak. Carousel Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde sergiyi inceleyen ziyaretçiler; hem Atatürk’ün özel fotoğraflarını görme şansını yakalıyor hem de satın aldıkları ürünlerle vakıftaki çocukların eğitimlerine yardımcı olmanın mutluluğunu yaşıyor. Atatürk’ün Hiç Görülmeyen Fotoğrafları Sergisi, 11 Kasım 2007 tarihine kadar Carousel AVM’de cumhuriyete gönül verenlerle buluşmaya devam edecek.

Bilinmeyen Atatürk.. yazısına ait etiketler : , , , ,
Bilinmeyen Atatürk.. yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Bilinmeyen Atatürk.. Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.