Bıçağın Ucu(Hikaye)Bıçağın Ucu(Hikaye)

Sokağın başında yere çömelmiş uygun anı bekliyordu. O uygun an geldiğinde, cebinden emanetini çıkartacak kurbanının muhtemelen arkadan böbreğine vurup kaçacaktı. Bu işler böyle işlerdi. Önce paralarını alıp, birilerinin böbreğine veya ciğerine bıçağı saplardı. İşi zevk için yapanlar olsa da, o zevk için değil zorunluluktan yapardı. Malumunuz, parasızlık işte. Gözü kör olsun. Sazlı,sözlü eğlencelere gitmesi, sevgililerinin onu baş tacı yapması için para denilen değiş tokuş aracına ihtiyacı vardı. Güçlü kolları ve iyi bir kondisyonu olduğundan bıçağı seçmişti. Şerefli olduğu için değil. Şerefini, çocukluğunda sokaklarda sürterken kamyoncunun teki üstüne çıktığında kaybetmişti. Klasik anne babamı hiç tanımadım çocuğuydu. Yetiştirme yurdu ona uyurken bile kendisini korumayı öğretmişti. Tehlike, bir gece ansızın gelebilirdi. Kendini sürekli koruyan insanlarda, bir süre sonra kendilerini yalnızca korunmaktan sıkılma başlardı.Kimse 90 dakika savunma yapamaz. Katençayo doksanlarda kalmıştı. Bir süre geçtikten, sonra o savunma gerektiğinde de hücuma dönerdi. Ufak kavgalardan, sistemli adam dövmeye, Keyfine kelebek sallamaktan döner bıçaklarına, sallamalara dönmüştü. İçinde ki nefreti şiddetin büyümesine yardımcı olmuştu. Başta baldır veya bacağa bıçakların yalnızca ucu batırılırdı. Sonra biraz daha derine, derine ve derine. En sonunda öldürmek için sallanırdı bıçaklar. Bir kere çıkarttın mı emaneti. Vuracaksın. Başka yol yok. Sonra da kaçmak zorundasın, arkana bile bakmadan. Eski delikanlılar kitaplarda kaldı. Modern hayat, delikanlılığı artık kaldırmıyor.

Her suçlu gibi onunda kendine göre haklı sebepleri vardı. Suçluların yüzde doksanında olduğu gibi kendisinin şansız doğanlardan olduğunu düşünüyordu. O neden zengin bir ailenin yakışıklı çocuğu olarak doğmamıştı ?. O neden iyi okullarda okuyup, isimleri Melis,Gözde veya Özge olan kızlarla çıkamamıştı. İşte o bunu kabul edemiyordu. İçinde patlamaya hazır bir bomba vardı. Her şeyi ve herkesi yok etmeye hazırdı. Onun hayallerini hiç doğmadan nükleer atık gibi yerin altına gömen bu Dünya’dan nefret ediyordu. Yine de bunlara rağmen yine her suçlu gibi kendine ait ahlak anlayışı vardı. Özellikle dul ve çocuklu kadınlara yardım etmeyi çok seviyordu. Herkesin aşağıladığı mahallenin delileri ile özellikle ilgilenir onlara yardım için özel işlere çıkardı. Dağdakilere başka arkadaşları gibi yardım etmezdi. Belki de bu yüzden onu hiçbir zaman aralarına kabul etmemişlerdi. O gerçekten yalnız kovboydu. Yalnız çalışır, yalnız yerdi, yalnız yatardı. İki odalı evinde kendisine ait bir dünyası vardı. Bugün de olduğu gibi her işe çıkarken aynı ritüelleri uygulardı. Her zaman önce sol çorap giyilir, evden çıkarken de sol ayakla çıkılırdı. İşte bunları düşünürken sokağa genç bir çift girdi. El ele, mutlu bir şekilde yürüyorlar gibiydi. Çocuk bir yandan kapaklı cep telefonu ile gülerek konuşurken, bir yandan da sarışın kız arkadaşının kalçaları ile oynamakla meşguldü. Avının üstüne atılmak için çok beklemedi. Deri montunun yakalarını kaldırarak suçlu yürüyüşü denilen geniş adımlar ile çabuk adımları birleştirerek yürümeye başladı. Cebinde de Rambo bıçağı denilen tırtıklı bıçağını saklıyordu. Kısa süre sonra çiftin başına dikildi ve konuşmaya başladı. Çift olduğu yerde donmuştu.

– Kardeş bir dakika bakar mısın ?.
Çocuk başına gelecekleri tahmin etmişti ama bu saatten sonra herhangi aşırı tepkisi, kendi vücudunda tepkimeye yol açacağını biliyordu. Bacakları titremeye başlamıştı.

– Buyurun, ne istiyorsunuz ?.
– Hemen çıkar cüzdanı. Hadi, lan. Çabuk ol.

Genelde ilk başta cüzdanı kaptırmamak için itiraza başlarlardı. Hepsi bunu yapmıştı. Hiç işe yaradığını da görmemişti.

– Ağabey, cüzdanı al tamam ama o bizim otobüs paramız. Biz öğrenciyiz. Anlayış göster lütfen bize.
– Ben öğrenci değilim, sizi anlamam. Cüzdan sende kalsın, bana içinde ki paraları ver.

Çocuk elini gayri ihtiyari cüzdanına götürdü. Sadece cüzdan isteyeni ilk defa görmüştü. Genelde telefonu da isterlerdi halbuki. Yanında ki tek gecelik ilişkisi sarışını da heykel gibi donmuştu. Donacağına ona yardım etseydi ya, başka çaresi yoktu. Haberlerde zaten hep söylüyorlardı, karşı çıkmadan istediğini verin ve uzaklaşın. Cüzdanı çıkartıp içindeki 200 Ytl’yi adamın nasırlı ellerine saydı.

– Aferin sana. Bak ne kadar kolaymış değil mi ?.
Paraları cebine sıkıştırdı. Sonra da, sevdiği kısma gelmişti sıra. Cebinden rambosunu çıkardı. Ay ışığı altında parlamasını hayranlıkla izledi ve aninden ne olduğunu anlamadan bütün kuvveti ile çocuğun göğsüne doğru bıçağı soktu. İlk başta bıçak mukavemet ile karşılaştıktan sonra kavuna bıçak saplamış gibi bir ses çıkararak çocuğun sol akciğerine girdi. Çocuk bütün damarlarında bir donma hisseti. Gücü kesilerek yere düştü. Yere düşerken bir gecelik sarışınının bağırarak kaçtığını gördü. Vücudu sızlamaya başladı, göz kapakları yavaşça kapanmaya başladı. Öleceğini zannetmiyordu. Bayılmak üzereydi, etraf grileşmeye başladı ve tamamen siyah oldu.

Çocuğun yere düşüp, kızında kaçtığını görünce kendiside çok iyi bildiği ara yollardan birisine sapıp, botlarını yere vura vura koşmaya başladı. Ela gözlerinde ki ateş sönmüştü. İçini yakıp kavuran feri inmişti. Şimdi ise çok kısa süren pişmanlık devresi başlıyordu. Bu ilk işi değildi, son işi de olmayacaktı ama yine de biraz üzülmüştü çocuğa. Yanında ki kızın kaçarken çocuğun gözlerini umutsuzca kapatıp kendini bırakması içini burkmuştu. İşte ne yaparsınız. İçinde ki Dünya’ya olan hırsı ona bunları yaptırıyordu. Şimdi elinde ki para ile meyhanesine gidip Asude’si ile içecekti. Şansı varsa da oradan Asude ile geceyi geçirmeyi planlıyordu. Fazla üstelemedi. Başını silkeleyip hayatına devam etti. Olan akciğere oldu.

Bıçağın Ucu(Hikaye) yazısına ait etiketler : , , ,
Bıçağın Ucu(Hikaye) yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“Bıçağın Ucu(Hikaye)” için 1 Yorum

  1. huriye zengin dedi ki:

    ödevim vardı

Bıçağın Ucu(Hikaye) Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.