Beyaz ekmek cinsel hayatı baltalıyor!Beyaz ekmek cinsel hayatı baltalıyor!

Beyaz ekmek cinsel hayatı baltalıyor!

Uzmanlar beyaz ekmeğin bir diliminin bile cinsel hayatı baltalayabileceğini belirtiliyor…

İngiltere’de yapılan bir araştırma son bir yıl içinde ülke çapında beyaz ekmek satışlarının düştüğü, kahverengi ekmek satışlarının ise arttığını ortaya koydu.

Beyaz ekmeğin sorgulanmaya başlandığını açıklayan Perakende Satış Uzmanı Kantar Worlpanel, “Bir dilim beyaz ekmeğin bile cinsel hayatı baltalayabileceği belirtiliyor. Ancak kahverengi; tam tahıl ekmek daha sağlıklı bir çözüm.

Doğal olarak daha fazla lif, magnezyum, çinko, folik asit, krom ve B6 ve E vitamini içeriyor” dedi. Harvard Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmada ise yüksek lifli ekmek yiyenlerin daha az kalp krizine yakalandığını daha az felç olduğunu ortaya koydu. Washington Üniversitesinde yapılan bir başka araştırmaya göre ise, tam tahıl ekmeği tercih edenlerin kalp hastalığına yakalanma riski, beyaz ekmek yiyenlere göre yüzde 20 daha az.

İngiltere’de son bir yıl içinde beyaz ekmek yüzde 1 oranında pazar kaybetti. Buna rağmen her gün 7.9 milyon ekmeğin satıldığı İngiltere’de halkın yüzde 66’sı beyaz ekmeği tercih ediyor. Tam tahıl ekmek oranı yüzde 27, diğer ekmeklerin pazar payı ise yüzde 7.

Beyaz ekmek cinsel hayatı baltalıyor! yazısına ait etiketler :
Beyaz ekmek cinsel hayatı baltalıyor! yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Beyaz ekmek cinsel hayatı baltalıyor! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.