Bebeğin çok ağlaması davranış bozukluğunun habercisiBebeğin çok ağlaması davranış bozukluğunun habercisi

Bebeğin çok ağlaması davranış bozukluğunun habercisi

Çok ağlayan ve uyku problemi olan bebeklerin hayatlarının daha sonraki evrelerinde ciddi davranış bozuklukları göstermeleri olasılığının daha fazla olduğu ortaya çıktı.

1987’den 2006’ya kadar olan sürede yapılmış ve 17 bin çocuğu kapsayan 22 araştırmanın verilerini değerlendiren araştırmada, ağlama, uyku ve beslenmeyle, hayatın sonraki evrelerindeki problemler arasındaki bağlantıya bakıldı.

Archives of Disease in Childhood dergisinde yayınlanan araştırma sonucunda, bebekken aşı ağlayan çocuklarda dikkat eksikliği ve hipraktivite (ADHD), anksiyete, depresyon ve saldırgan davranışlar görülme riskinin daha yüksek olduğu belirlendi.

Warwick Üniversitesinden Prof. Dieter Wolke, “Aşırı ağlama, uyku ve beslenme problemleri olanlarda davranış bozuklukları riskinin yüzde yüz arttığını” söyledi.

Bebeklerde ağlamak çok normal ancak bazı bebekler ilk 3 aydan sonra aşırı derecede ağlayabiliyorlar.

AA

Bebeğin çok ağlaması davranış bozukluğunun habercisi yazısına ait etiketler :
Bebeğin çok ağlaması davranış bozukluğunun habercisi yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Bebeğin çok ağlaması davranış bozukluğunun habercisi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.