Baykal: “İstifamı gerekli kılacak bir durum yok”Baykal: “İstifamı gerekli kılacak bir durum yok”

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, parti başkanlığı görevinden ayrılıp ayrılmayacağı konusunda, ”Herhangi bir dikkate alınmayı gerekli kılacak bir durum sözkonusu değildir. Medyamızın heyecan yaratma arayışına elbette malzeme bulması mümkündür, ama bizi siyasi bakımdan ilgilendiren, etkileyen bir durum kesinlikle söz konusu değildir” dedi.Baykal, parti genel merkezinde 22 Temmuz’da yapılan genel seçimlerin sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Deniz Baykal, bir gazetecinin, ”parti tabanında, genel başkanlıktan istifa etmesi yönünde bir görüş oluştuğu” yönündeki sözleri üzerine, şunları söyledi:

”CHP tabanında böyle bir değerlendirme olduğuna dair benim bir gözlemim yok. CHP’li bile olmayan bir arayışı biliyoruz. Bu sırada medyamız bir heyecan ihtiyacı içinde bu olayları bir malzeme olarak kullanma eğilimi içindedir ama CHP’nin tabanı, örgütü, kadroları, partinin verdiği siyasi mücadeleyi, partinin seçimde yaptığı çalışmaları çok iyi biliyorum, ben.

Bu konuda, herhangi bir dikkate alınmayı gerekli kılacak bir durum sözkonusu değildir. Medyamızın heyecan yaratma, heyecan değerlendirme arayışına elbette malzeme bulması mümkündür ama bizi siyasi bakımdan ilgilendiren, etkileyen bir durum kesinlikle söz konusu değildir.”

Kaynak : AA

Baykal: “İstifamı gerekli kılacak bir durum yok” yazısına ait etiketler : , , , ,
Baykal: “İstifamı gerekli kılacak bir durum yok” yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Baykal: “İstifamı gerekli kılacak bir durum yok” Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.