Bayanlara uygulamalı sağlık konferansıBayanlara uygulamalı sağlık konferansı

Bayanlara uygulamalı sağlık konferansı

Çanakkale’nin Biga ilçesinde, kadınlara yönelik ‘Sağlıklı Spor ve Sağlıklı Diyet’ konferansı verildi. Konferansa kadınlar yoğun ilgi gösterdi.

Biga Belediyesi Kültür Sarayı’nda düzenlenen konferansa konuşmacı olarak Toplum Sağlığı Eğitim Birimi üyeleri Hafize Gürşen, Figen Altıntaş ve Nuran Aka konuk oldu. Konferansta konuşan Biga Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı Gülgün Çako, ‘‘Kent Konseyi gönüllülük isteyen bir sivil toplum örgütüdür. Buraya gelerek ne kadar gönüllü olduğunuzu gördüm. Hedefimiz, kadınların toplumdaki etkinliğini artırmaktır.’’ dedi.

Diyetisyen Meliha Öner de bayanlara sağlığın öneminden bahsederek, diyabetten korunmak için beslenme ve kilo kontrolünün önemli olduğunu vurguladı.

Eğitim Hemşiresi Özlem Aydın ve Beden Öğretmeni Zübeyde Darcan ise konferansa katılan bayanlara kan şekeri, tansiyon, nabız gibi hastalıklara yakalanmamak için fiziksel aktivitelerin düzenli olarak yapılmasını uygulamalı olarak gösterdi.

Öte yandan, bazı bayanlara beden kitle endeksi hesaplaması (boy, kilo, kan şekeri, tansiyon, nabız) yapıldı.

CİHAN

Bayanlara uygulamalı sağlık konferansı yazısına ait etiketler :
Bayanlara uygulamalı sağlık konferansı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Bayanlara uygulamalı sağlık konferansı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.