Bariyer(Hikaye)Bariyer(Hikaye)

Berrak gökyüzü ve parlak güneş ışınlarının verdiği neşe ile arabasını sürüyordu. Yine yalnız yolculuklarından birisinin ortasındaydı. Arabasının klimasını açmış, en sevdiği şarkılardan oluşan karışık cd’sini teybine takmıştı. Çok hızlı değil, kurallar çerçevesinde olabildiğince çabuk gitmeye çalışıyordu. Yolculukların nihai amacı ulaşmak olduğu tezine inanırdı. Torpidodan güneş gözlüğünü alarak burnuna yerleştirdi. Alman sedan arabası sağlamdı. Onu almak için yıllarca tutku ile çalışmıştı. Karısı da vardı. Onu da almak için yıllarca tutku ile çalışmıştı. Sadakate tüm yüreği ile bağlı değildi ama işten veya genç sevgilisinin evinden yorgun argın evine gelince sıcak bir çorba ve çorbadan daha sıcak olan karısının ilgisinden hoşlanıyordu. Ona göre iki çeşit insan vardı. Kullananlar ve kullanılanlar. O kullananlardan olduğuna inanıyordu. Kendisini “başarılı” olarak tanımlardı. Cep telefonunda önemli iş adamlarının, bürokratların telefonları vardı. Genç ve güzel bir sevgilisi vardı. Onu seven bir karısı vardı. İki tane yeterince güzel kızı vardı. Kızlarının çok güzel olmamalarına sevinmişti. Çok güzel olsalardı kendisi gibi kart kurtlar peşlerine düşebilirdi. Her şeyin orta kararda olması güzeldi. Kamyonetin tekini sollarken cep telefonu çaldı. Kapağını açıp kulağına yerleştirdi ve bariton sesi ile konuşmaya başladı.

” Efendim hayatım ?” Bu lafın ağzında iğreti durduğunu biliyordu ama formaliteler kötüdür. Ama gereklidir.

Arayan sevgilisi Büşra’ydı. Telefonda çok iyi bildiği erkek sesini beyni tanımlayınca makineli tüfek gibi konuşmaya başladı.

” Ah.. Hayatım. Ömer. Nerede kaldın ?. Bana uğrayacak mısın ?.” Büşra, Ömer’in uğrayacağını biliyordu. Bir haftadan fazladır uğramamıştı. Büşra erkekleri ve erkek hormonlarını iyi bilirdi.

Ömer bey gözünü yoldan ayırmadan cevap verdi. ” Beni o kadar özledin mi ?. Gururum okşandı şimdi”

” Özlemez olurmuyum ?. Gözümde tütüyorsun. Her akşam yatakta seni düşünüyorum” 23 yaşında bir genç kız ve 45 yaşındaki bir adam arasında ki sohbet yavaş yavaş +18 seviyesine yaklaşıyordu.

” Hımm. Bunu duymak güzel geldi. Bende seni düşünüyorum. Yalnız geceleri değil. Her zaman”

” Sanırım bu cevaptan akşam geleceğini çıkarmalıyım” Eli ile tokasını düzeltti. ” Kaçta geleceksin ?”

Sorular. Dünya döndükçe sorular olacaktı. ” Saat dokuz gibi falan. Gelirken bir şey almamı istermisin ?. İçecek bir şeyler”

” İyi olur aslında. Seçimi sana bırakıyorum. Ben o zaman hazırlanmaya başlayayım senin için”

” Hazırlan bakalım” dedi Ömer. Yolda cep telefonu ile konuştuğunu gören polis arabası var mı diye çevreyi kolaçan etti. Olmadığını anlayınca derin bir nefes verdi. ” Tamam. Öyleyse görüşürüz. Öpüyorum”

” Bay bay hayatım.” Hayatım demekten nefret ediyordu Büşra. Hayatı Tanrı’ya aitti. Ömer’e değil. Para için Ömer ile birlikte değildi. Aşk için hiç değildi. Sadece, pembe pijamaları ile her gece evinde televizyon izlemek istemiyordu. Hepsi bu. Şarkıların,Şiirlerin anlamlı olması için Ömer vardı. Ömer onun için anlamsız hayatına bir anlam katıyordu. Anlamsız yaşamaya hiç dayanamazdı.

****

Aldatma işinde kurt olmuştu. Aldatmak saklamaktır. Gerektiğinde gerçekleri kendinden bile saklamaktır. Olaylara değişik bakış açılarından bakarak kendisini inandırmaktır. Dilini her hafta 23 yaşında bir genç kızın ağzının içine soktuğunu değil, her hafta 23 yaşındaki bir genç kıza akıl hocalığı yaptığına inanmaktır aldatma. Herkes aldanır. Aldandığını farekeden her insan aldatır. Ömer bir macera arıyordu. Farklılık arıyordu. Evden işe, işten eve standart bir adam olmak istemiyordu. Ortalama bir adam olmak istemiyordu. Riskleri olsa dahi macera arıyordu. Cinsellik önemliydi. Sonuçta meyve sebzenin bile tazesini alınırdı. Kadının neden alınmasın ?. Esasında macerasına ulaşmış olsa bilse huzurlu değildi. Tam olarak istediği gibi olmamıştı. İyi bir eşi, güzel bir sevgilisi ve parası vardı. Lakin, olmuyordu. Belki boğazına kadar borca batsa daha huzurlu olabilirdi. Temelde zevk felsefesi uğruna uğraşan kartlaşmış bir kurttu. Ara sıra yatağında karısına sırtını dönüp uyumaya çalışırken ” Ne yapıyorum ben yahu ?” diye düşünürdü. Her seferinde de ” Yarından itibaren yeni bir geleceğe başlıyorum. Devir değişecek” diyerek hırsla uykuya dalardı. Ertesi gün devir falan değişmezdi. Dünü düzeltmeden, yarını düzeltemezdi. Aniden arkadan çalınan kamyon klaksonu ile dalgınlığından uyandı. Gerçek dünya onu çağırıyordu. Gaza bastı. İçini nereden geldiğini bilmediği ama neden geldiğini çok iyi bildiği bir duygu kaplamıştı. Öfke… Sonunu kolay bağlamak istenen öyküler gibi amacı kalmamış karakteri öldürecekti. Vitesi dörde aldı. ” Sanırım aşırı hız yüzünden bariyerlere çarpmak yeterli olur” dedi. Vitesi beşe aldı. Eğer 50.000 Avro’luk bir alman arabanının maksimum hızına ulaştıysanız bu tehlikelidir. Ömer’inde yaptığı şu anda buydu. Hız göstergesi doğru ise şu anda 220 km hızla dümdüz, bebek gibi asfaltta gidiyordu. Direksiyonu sağa kırdı. Kendinden başka kimsenin zarar görmesini istemiyordu. -Aman pek kibar çocuk-. Hedeflediği bariyeri gördü. Susarak ve gözlerini kapayarak bariyerlere girdi. Bariyere girdiği anda arabanın kaportasından metal aksamın yırtılma sesi geldi. Araba çok hızlı olduğu için bir takla atarak bariyerlerin beş metre arkasına ters olarak düştü. Kırıkların acısı hemen hissedilmez. Ömer gözünü açtı. Ölmemişti. Bu hava yastığı denen meret işe yarıyormuş. Vücudunda açıklanamaz derecede bir yorgunluk hissetti. Henüz bir acı hissetmiyordu. Sanki morfin verilmiş gibi anlamsız bir sızı vardı vücudunda. Aniden çok üşüdüğünü anladı. Canlı olduğundan emin değildi. Ölü olmadığından emindi. Birazdan insanların geleceğini düşündü. Çevrelerine toplanacaklar. Bol bol “kardeş iyi misin ?” sözünü işitecekti. O kimsenin kardeşi değildi. Tek çocuktu zaten. Kendisini bıraktı. Güzel bir macera olmuştu. Her hafta Büşra’ya gitmek yerine bunu mu yapsaydı acaba ?.

Bariyer(Hikaye) yazısına ait etiketler : , , , ,
Bariyer(Hikaye) yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Bariyer(Hikaye) Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.