Barışın Heykeli DikiliyorBarışın Heykeli Dikiliyor

Amasra Belediyesi trafik kazasında ölen Barış Akarsu’nun heykelini yaptırıyor

Bartın’ın Amasra İlçe Belediyesi, ünlü heykeltıraş Tankut Öktem’e, Muğla’nın Bodrum ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden ve Amasra’da toprağa verilen şarkıcı ve oyuncu Barış Akarsu’nun heykelini yaptıracak.

Bursa’nın Gemlik ilçesine bağlı Küçükkumla beldesine gelen Amasra Belediye Başkanı Ali Yıldırım ile ünlü heykeltıraş Tankut Öktem arasında Akarsu’nun heykelinin yapılmasını öngören protokol imzalandı.

Barış Akarsu’nun yaşamını yitirmesinin doğup büyüdüğü Amasra’da büyük üzüntüye neden olduğunu ifade eden Yıldırım, şöyle konuştu:

”Genç sanatçının adını ilelebet yaşatmak için çalışıyoruz. Heykel sanatının ülkemizdeki en büyük sanatçıları arasında yer alan Tankut hocamıza desteklerinden dolayı tüm Amasralılar adına teşekkür ederim. Hocamızın bu heykele imzasını atması hepimizin onur kaynağı olacak.”

Heykelin özellikleri

Akarsu, heykelde elinde gitar ve konserlerde giymeyi sevdiği bir kıyafetiyle tasvir edilecek. 3 metre uzunluğunda ve yaklaşık 2.5 metre genişliğinde olması planlanan heykel, Öktem’e ait Küçükkumla’daki atölyede yapılacak. Eylül ayında tamamlanması planlanan heykel, Amasra Kültürparkı’na yerleştirilecek.

kaynak-internethaber.com

changeTarget(document.getElementById(“news_content”))

Barışın Heykeli Dikiliyor yazısına ait etiketler : , , ,
Barışın Heykeli Dikiliyor yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“Barışın Heykeli Dikiliyor” için 5 Yorum

 1. yıldız dedi ki:

  barış akarsu sen hep kalbimizdesin seni çok seviyoruz

 2. tarık dedi ki:

  bence barışın heykelinin dikilmesi çok saçma on ca sehidimiz ölüyor niye onlarınkini heykelini yapmıyolar?

 3. tarık dedi ki:

  onlarca şehidimiz var onların heykelerini dikmeyip de gidiyolar barış akarsunun heykelini dikiyolar askere gittimi yok vatanımızı korudumu yok

 4. öncelikle BARIŞ AKRSU yu çok severim halada çok seviyorum.ben BARIŞ AKARSU gibi olmak istiyorum ve olcam onu türkiye halkına unutturmamak için elimden gelen herşeyi yapcam onun:ŞARKILARINI SÖYLİYCEM KILIK KIYAFETİM ONUN GİBİ OLICAK SESİM HERŞEYİM ONUN GİBİ OLCAK VE BU OLDUĞUNDA TÜRKİYE HALKI ONU UNUTMIYCAK……..

 5. sevi dedi ki:

  ben heykelin dikilmesini sabirsizlikla bekliyorum

Barışın Heykeli Dikiliyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.