Barış Akarsu’nun babası kitap yazacak!Barış Akarsu’nun babası kitap yazacak!

Muğla’nın Bodrum ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonucu ölen ve Bartın’ın Amasra ilçesinde toprağa verilen şarkıcı ve oyuncu Barış Akarsu’nun babası Selahattin Akarsu, oğlunun hayatını anlatan kitap kaleme alacağını bildirdi.Baba Akarsu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğlunun UNESCO’nun 1979’da ilan ettiği “Çocuk Yılı”nda doğduğunu, tüm dünyaya barış getirmesi dileğiyle de adını “Barış” koyduğunu söyledi.

Akarsu’nun müziğe merakı nedeniyle küçük yaşta kendisine saz ve org aldığını, ancak evladının en çok gitar çalmayı sevdiğini anlatan Selahattin Akarsu, şunları kaydetti:
“Oğlumu en çok kumsalda arkadaşlarıyla birlikte olmak mutlu ederdi. ‘Ben kumsaldan geldim’ derdi. Ailesi olarak müzik ve dizi çalışmaları nedeniyle yanında yer alamadık. Ancak, oğlum her zaman onu desteklediğimizi bilirdi. Evladıma sürekli mektuplar yazarak nasihatler verirdim. Trafik kazasında yaşamını yitirmesiyle tüm sevenleri büyük üzüntü yaşadı. Cenazesinin defnedilmesi sırasında gurur ve acıyı bir arada yaşadık. Çocuğumun küçüklüğünden itibaren nasıl yetiştiğini, neler yaptığını, ailesi ve çevresiyle ilişkileri ile ünlü olduktan sonra yaşadıklarını anlatacağım kitap hazırlayacağım. Sevenlerine, Barış’ı daha iyi anlatmayı sorumluluk olarak kabul ediyorum. Kitapla ilgili çalışmalara kısa zamanda başlayacağım.”

Evlerinin bahçelerine Akarsu’nun “Kalbimizde yaşıyor” posterini asan baba Selahattin ve anne Hatice, Akkonak köyünde taziyeleri kabul etmeye devam ettiklerini belirti.

HEYKEL İÇİN MECLİS KARAR ALDI

Amasra Belediye Başkanı Ali Yıldırım ünlü heykeltıraş Tankut Öktem’in hiçbir karşılık beklemeden hazırlayacağını bildirdiği 3 metrelik Barış Akarsu heykelinin ilçe merkezindeki Kültür Park’a konulması konusunda Belediye Meclisinin karar aldığını söyledi.

Yıldırım, sanatçının gitarıyla tasvir edileceği heykelin tamamlanmasının ardından çevre düzenlemesi yapılarak parka törenle konuşlandırılacağını kaydetti.

Bu arada, hayranları tarafından Akarsu’nun defnedildiği günden itibaren Amasra’da tutulan taziye defterine yaklaşık 2 bin kişinin duygularını yazdığı öğrenildi. Sabah http://barisakarsuu.blogspot.com

Barış Akarsu’nun babası kitap yazacak! yazısına ait etiketler : , , , , ,
Barış Akarsu’nun babası kitap yazacak! yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“Barış Akarsu’nun babası kitap yazacak!” için 2 Yorum

 1. ada dedi ki:

  seni çççççççççççççççççççççççççççççççççççççççooooooooooooooooooooooooooooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkseviyorum sürmeli gözlüm
  SENİ HERKES ÇOK SEVİYOR

 2. yunus kurt dedi ki:

  Sevdiğim ikinci kadınsın sen
  İlkini sevmeye mecburdum
  Çok iyiliği oldu bana
  Ve hayatımda hiçbir mecburiyeti onun kadar sevmedim
  Sevdiğim ikinci kadınsın sen
  İlkinin yerini alman mümkün değil
  O öğretti bana sevmeyi
  O öğretmese sevemezdim seni bile
  İnan o tuttuğu için ellerimden
  Yürümeyi öğrendim, koşabildim sana
  Onun gözlerine benzediği için gözlerin
  Alamadım gözlerimi senden
  Sana aşığım, seni seviyorum
  Sevdiğim ikinci kadınsın sen
  Hayatım boyunca omzumda taşıyorum onu
  Ve sen her sabahımdasın
  Kıskanma
  Alfabede bile senin adının baş harfi ondan sonra gelir
  Kalbim şimdi senin
  Onun kadar sev beni, kâfi
  O doğurdu, sen öldürme.

Barış Akarsu’nun babası kitap yazacak! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.