Balık ÇorbasıBalık Çorbası

Balık Çorbası

Malzemeler
1 Tane Kefal Balığı
1 Tane Havuç ve Patates
1 Tane Kereviz
4-5 Tane Defne Yaprağı
1 Çorba Kaşıgı Salça
1 Demet Maydanoz
1 Tane Limon
2 Çorba Kaşıgı Un
2 Çorba Kaşıgı Tereyağı yada Margarin
1 Baş Soğan
Yemeğin Tarifi
Tencereye yağ alınıp eritin. Yemeklik doğranan soğanlar pembeleşene dek kavrun. Patates, havuç ve kereviz kabukları soyulup fındık büyüklüğünde doğrayın. Sebzeler de tencereye alınıp ara sıra karıştırılarak sote yapın.
Sebzeler yumuşamaya başlayınca tencereye yeterince su, salça ve tuz ilave edin. Kefalin kafası, iç organları temizlenip, yıkayın. 2 cm. eninde yuvarlak dilimler halinde kesin (bel kemiğini çıkarmadan). Tencereye iri doğranan balık parçaları da ilave edilerek ağır ateşte balıklar ve sebzeler yumuşayana dek pişirin.
Tencereyi ateşten kaldırın. Balık dilimleri delikli kepçeyle, yıpratılmadan tencereden çıkartın. Tereyağı yada margarini eritilip, un ilave edin ve un sararana dek, yağ ile hafifçe kavrun. Bir kepçe çorbanın suyundan eklenerek, un bulamaç haline getirilerek tencereye ilave edin.
Bir taşım kaynatıp ateşten alın. Tabaklara birer dilim kefal koyup üzerine çorbanın suyundan bir kepçe gezdirin. Limon sıkarak servis yapın.

Balık Çorbası yazısına ait etiketler :
Balık Çorbası yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Balık Çorbası Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.