Bakırköy’de Patlama: 14 YaralıBakırköy’de Patlama: 14 Yaralı

Bakırköy’de meydana gelen patlamanın ardından çevredeki hastanelere 14 yaralı kaldırıldı.Ebuziya Caddesi’nin girişindeki bir bankın altına yerleştirilen bomba, saat 15.30 sıralarında büyük bir gürültüyle patladı. Patlamanın ardından olay yerine gelen ambulanslarca Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Özel Acıbadem Hastanesi’ne 14 yaralı ulaştırıldı.Patlama nedeniyle çevredeki çok sayıda iş yerinin camlarının kırıldığı görüldü.

Çevrede gerekli önlemleri alarak inceleme yapan polis, patlamaya ses bombasının neden olduğunu belirledi.

Cerrah: “Yaralıların durumu ağır değil”

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Bakırköy’deki patlama sırasında kırılan camlarla çeşitli yerlerinden yaralanan 14 kişinin hastanelere kaldırıldığını, ancak yaralıların çok önemli bir sağlık problemlerinin bulunmadığını bildirdi.

Cerrah, Ebuziya Caddesi’nde patlamanın gerçekleştiği yere gelerek incelemelerde bulunduktan sonra basın mensuplarının olaya ilişkin sorularını cevaplandırdı.

Cerrah, patlamanın nedeni konusunda uzmanların çalışmalara devam ettiğini sözlerine ekledi.

Olay yerine gelerek incelemelerde bulunan Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen de, aynı yerde daha önce de patlama olduğunu hatırlatarak, bu işin tek çözümünün 3-4 esnafın bir araya gelerek güvenlik kamerası yerleştirmesi olduğunu söyledi.

Bakırköy’ün gece 200 bin olan nüfusunun, gündüz 3 milyona çıktığını ifade eden Erzen, ”Bu kadar kalabalık bir yerin güvenlik açısından kontrol altında tutulması, çok zor. Bence kamera kullanılmalı. Biz de belediye olarak kamera yerleştirme konusunda başlattığımız çalışmaları sürdürüyoruz” dedi.

Kaynak : AA

Bakırköy’de Patlama: 14 Yaralı yazısına ait etiketler : , , , ,
Bakırköy’de Patlama: 14 Yaralı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Bakırköy’de Patlama: 14 Yaralı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.