Bakımlı eller için maskelerBakımlı eller için maskeler

Bakımlı eller için maskeler

Elleriniz yıpranmadan önlem alın. Maskelerle ve güneşten koruyarak kusursuz ellere kavuşun…

Kadın güzelliğinin vazgeçilmez parçası ellerimiz özenli bir bakımı hak ediyor. Doğru bakımla, arada bir uygulayacağınız bakım maskeleriyle ve güneşten koruyarak bakımlı ellere sahip olabilirsiniz…

El ve tırnak bakımı
İşe öncelikle ellerinizi doğru bir şekilde yıkayarak başlayın. Doğru yıkama için ihtiyacınız olan malzeme yumuşak bir sabun. Kimyasal maddeler elleri en çok yıpratan şey olduğu için doğal ve ph dengeli sabunlar kullanmakta yarar var.

Haftada 2-3 defa peeling yapın, bu ellerinizi ölü hücrelerden ve birikmiş kirlerden arındıracaktır.

Ellerinizi yıkadıktan sonra mutlaka el kremi sürün.

Tırnaklarınızı fırçalayın ve içlerini iyice temizleyin. Tırnaklarınızı törpülerken ise törpüleme işleminin tek yönde olmasına dikkat edin. Tırnak etlerinizi yumuşatmak için ılık ve sabunlu suda 5 dakika kadar bekletin ve yumuşayan etleri tırnak tiplerinize doğru itin. Tırnaklarınızı sararmamaları için limonla 1-2 dakika ovabilirsiniz.

El bakım maskesi nasıl yapılır?
Yumuşacık ve pürüzsüz ellere kavuşmak için evde kolayca uygulayabileceğiniz bakım maskelerini deneyebilirsiniz.

Ballı Maske
Eller için evde hemen yapıp, uygulayabileceğiniz ve sonucundan memnun kalacağınız bir maske bu. Malzemeleri bal ve zeytinyağı.
Yapılışı: Ellerinizi ılık bir suda yumuşayana kadar bekletin. Bir kapta zeytinyağı ve 1 kaşık balı iyice karıştırın ve ellerinizi bu karışımın içinde 5 dakika kadar bekletin. Ellerinizi duruladığınızda farkı göreceksiniz.

Killi Maske
Kuru ve yıpranmış ellere uygulanan killi maske hem besleyici hem de onarıcı. Malzemeleri: 1 tatlı kaşığı badem yağı, 2 yumurta sarısı ve 1 tatlı kaşığı kil.
Yapılışı: Bir kapta bütün malzemeleri iyice karıştırın ve krem kıvamına gelinceye kadar çırpın. Karışımı katılaşıncaya kadar yaklaşık 10 dakika buzlukta bekletin ve daha sonra ellerinize sürün. Ellerinizde 10 dakika beklettiğiniz karışımı, iyice durulayın.

Kullanacağınız el kremini neye göre seçmelisiniz?Yaş ilerledikçe ellerin üzerinde lekeler oluşmaya başlar. Bu lekelerin oluşmamasını sağlamak için kullanacağınız kremi titizlikle seçmelisiniz.

Eller, zararlı güneş ışınlarından çok fazla etkilendikleri için seçeceğiniz krem öncelikle güneşten koruyucu özelliğe sahip olmalı. Yaz boyunca, elleriniz kısa süre de olsa güneş görecekse mutlaka güneş kremi sürün.

Yaz aylarında hafif, kış aylarında daha yoğun bir krem tercih etmelisiniz. Eğer cildinizi yaz veya kış fark etmeksizin gergin hissediyorsanız, gliserin içeren bir krem kullanmalısınız.

Ellerinizde kaşıntı veya deride dökülme varsa nane yağı içeren el kremleri sizin için daha uygun olacaktır.

Bakımlı eller için maskeler yazısına ait etiketler :
Bakımlı eller için maskeler yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Bakımlı eller için maskeler Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.