Bakan Çağlayan: Manisa İhracat Ürünlerini ÇeşitlendirmeliBakan Çağlayan: Manisa İhracat Ürünlerini Çeşitlendirmeli

Kuvars kristal yüzeylerin eşsiz özelliklerini Manisa Organize Sanayi Bölgesi (MOSB)’ndeki fabrikasında ileri teknoloji kullanarak tasarımla buluşturan Belenco, 35 milyon euroluk yatırımla yaklaşık 15 bin metrekarelik kapalı alanda üretime başladı. Fabrikanın açılışını, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan yaptı. Çağlayan, buradaki konuşmasında Manisa’nın 138 ülkeye ihracat yaptığını fakat ihraç ürünlerini çeşitlendirmesi gerektiğini söyledi.

Bakan Çağlayan, “Manisa’nın ihracat çeşitliliğinde 17 sektör görüyoruz. Bence bu yetersiz. Yaş meyve ve sebzeden tutun, endüstriyel ve ekolojik ürünlere varıncaya kadar üretim yelpazesine, ihracat yelpazesine sahip olan Manisa’nın ihracatının daha fazla çeşitlenmesi gerekiyor. Yeni hizmete açtığımız bu tesisin de dünyanın her tarafına çok büyük ihracatlar yapacağına inanıyorum.” dedi. Bu açılışın Türkiye’ye değil, bütün dünyaya mesaj olduğunu söyleyen Çağlayan, “Avrupa başta olmak üzere birçok ülkede şirketler bir bir kapanırken şükürler olsun her gün bir ilimizde açılış yapıyoruz. Ülkemizin her tarafından açılışlar yaparken bir taraftan da yurtdışında firmalarımızın yatırımlarından da çok büyük keyif alıyoruz.” şeklinde konuştu.

Belenco ve Peker Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Peker ise uzun ama dinamik bir yatırım sürecinin ardından dünya markası olarak yola çıkan Belenco’nun dünya pazarlarındaki macerasının başarılı, hayırlı ve Uğurlu olmasını diledi. Peker, “Kuvars yüzey fabrikamız, 36 bin metrekarelik açık alan üzerinde 15 bin metrekare kapalı alana sahip. Dünyanın beynelmilel firmalarından Breton’dan alınan, ileri ve son teknoloji ürünü tam otomatik üretim hattında, yıllık 550 bin metrekare üstün nitelikli ve yüksek kaliteli plaka üretilecek. Eşsiz kuvars mineralleri, üretim tesisimizde teknoloji ve tasarımla yoğrularak, ‘Belenco’ markası altında dünya pazarlarında mutfak ve banyo tezgâhlarında, zemin ve duvar kaplamalarında yerini almaya başladı. Fabrikamızdan daha önce faaliyete geçirdiğimiz araştırma geliştirme laboratuvarı sayesinde en ileri teknolojileri takip ediyor ve sektöre ilham verecek yenilikleri araştırıyoruz. Tesislerimizde, sektörün en büyük boyutları olan 330×165 santimetre ebadında jumbo plakalar da üretilmekte ve böylelikle tasarımcılar, daha estetik ve tek parça dizayn olanağına kavuşmaktadır. Bir başka gururumuz ise yüzde 100 biyolojik plakalardır. Bu sayede dünyanın ekolojik yapısına uygun seçenekleri yaşam alanlarına kazandırabileceğiz. Çevreci binamızda, çevreci ürünlere odaklı duruşumuzla, en yeni teknolojimizle, hijyenik, ekolojik, bio bazlı ürünlerimizle ar-geye çok önem veren bir kurum oluşturduk.” dedi.

Açılışa Bakan Çağlayan’ın yanısıra AK Parti Genel Başkan Yardımcı ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, İzmir Valisi Cahit Kıraç, Peker Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Peker, Peker Grubu ve Belenco Yönetim Kurulu Üyesi Hande Kuyumcu Peker, Belenco Genel Müdürü Berk Kuter, Breton Yönetim Kurulu Başkanı Luca Toncelli ve çok sayıda davetli katıldı.

Hasip Kaplan Meclis’te Bardak KırdıKonya’da Feci Kaza: 4 Ölü 17 Yaralı

Bakan Çağlayan: Manisa İhracat Ürünlerini Çeşitlendirmeli yazısına ait etiketler :
Bakan Çağlayan: Manisa İhracat Ürünlerini Çeşitlendirmeli yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Bakan Çağlayan: Manisa İhracat Ürünlerini Çeşitlendirmeli Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.