Bahçeli, Zafer Kurultayı’na katılmadıBahçeli, Zafer Kurultayı’na katılmadı

MHP Kayseri İl Başkanlığı tarafından Erciyes Dağı’nın Tekir Yaylasında düzenlenen 18. Erciyes Zafer Kurultayı sona erdi. Geleneksel kurultaya, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli katılmadı.

MHP Kayseri Milletvekili Sabahattin Çakmakoğlu, kurultayda yaptığı konuşmada, MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin mazereti nedeniyle kurultaya katılamadığını belirtti.

Kendisini bu milletten sayanların hareketi olmanın haysiyeti içerisinde, çalışmalarını yoğunlaştırdıklarını ifade eden Çakmakoğlu, ”Ama bir medya gerçeği sonucu 5 yıla yaklaşan söylemlerle Türk milliyetçilerini görmezden gelenler bizi görmek ve duyurmak istemediler. Buna rağmen bu davayı zafere götüreceğiz” dedi.

AK Parti iktidarının politikalarını eleştiren ve AK Parti’nin MHP’ye haksız eleştiriler yönelttiğini ifade eden Çakmakoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Bizim görüşlerimize, sizin duruşlarınıza, içinizden gelen haykırışlara neler söylediler hatırlayın. Şehitlerin cenazesinde ”Ya Allah Bismillah Allah’u Ekber” dediğimiz için ”Vatan Bölünmez Şehitler Ölmez” dediğimizi alaya alanlar, hatta onlar hakkında soruşturma açmaya teşebbüs edenlere karşı ne diyecektik. ”Vatan Bölünmez Şehitler Ölür”mü diyecektik. Bizi eleştirenler terör örgütüne vurucu darbeyi niye yapmadı? Askerimizin haysiyetiyle oynayanlara niçin özür dilettirmedi?”

Kurultaya, parti genel merkezinden Çakmakoğlu’nun yanı sıra Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Didinmez ve MHP Ankara Milletvekili Deniz Bölükbaşı katıldı.

Kurultaya katılan 48 MHP il başkanı biraraya gelerek il başkanları toplantısı yaptı.
12.08.2007

Kaynak : AA

Bahçeli, Zafer Kurultayı’na katılmadı yazısına ait etiketler : , , , ,
Bahçeli, Zafer Kurultayı’na katılmadı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Bahçeli, Zafer Kurultayı’na katılmadı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.