Bahçeli: “Terör suçuna idamı geri getiririm”Bahçeli: “Terör suçuna idamı geri getiririm”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM’de sayısal çoğunluğun kendilerine verilmesi durumunda savaş, savaş hali ve terör suçlarının idamını geri getireceğini söyledi.Star TV’nin Ana Haberlerinde soruları yanıtlayan Bahçeli, “MHP’nin son günlerde bir partiyle koalisyon yapma noktasında niyetinin olduğu Anadolu’da el altında halkımıza doğru yayılmak isteniyor. MHP’nin söylemlerine dikkat etmek lazımdır. Tek başına iktidar hedefini ortaya koyan bir siyasi partinin bugünden herhangi bir siyasi partiyle koalisyon çalışmalarını düşünmesi siyasi ahlakla bağdaşmaz” dedi.

Bahçeli, bir miting konuşmasında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, ”siyasi terörist” olarak hitap ettiğinin anımsatılması üzerine, Başbakan Erdoğan’ın ilk seçildiği günlerdeki üslubundan uzak olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:Daha fazla…

”Başbakan’a hakim üslup argo, saldırgan üslup ve kendisinden başka herkesi küçük görüyor. O mitingten bir gün evvel bir gazeteye vermiş olduğu demeçte MHP’nin Genel Başkanı’nı ‘siyasi terörist’ olarak nitelendiriyor. Başbakan olan bir kişi bunu yapıyor. Bizi ‘bazı mafya kalıntılarıyla beslenen hareket’ olarak topluma taktim ediyor. Siz başbakansınız bunu delillendiriniz ve gereğini yapınız. Seçim öncesi MHP’ye karşı aşırı bir saldırıyı siyasetinin stratejisi haline getirdi. Biz sözü iade etmişizdir.”

MHP’nin türban ile ilgili siyasi açılımının sorulması üzerine, ”Her türbanlının irticai unsur olarak algılanmasının yanlış” olduğunu vurgulayan Bahçeli, ”Türban meselesi çözüme kavuşturulmalıdır. Bütün mesele, bir toplumsal uzlaşmayla çözmektir” diye konuştu.

Devlet Bahçeli, SMS yoluyla yayına çok sayıda, ”partisi iktidara geldiğinde Öcalan’ı idam edip etmeyeceği” yönünde soru geldiğinin belirtilmesi üzerine, ”Bu soruya net cevabım şudur; Eğer AKP’ye verdikleri sayısal çoğunluğu bize verirlerse savaş, savaş hali ve terör suçlarının idamını geri getiririm. Gerekiryorsa ülke için referandum yaparım. Toplumsal bir talep varsa, terörün kökü kazınıncaya kadar 367 milletvekiline sahip olursam Anayasa’yı değiştirir, idamı getiririm,. Sosyal adaleti sağlarım” dedi.
Kaynak AA

Bahçeli: “Terör suçuna idamı geri getiririm” yazısına ait etiketler : , , , , , , ,
Bahçeli: “Terör suçuna idamı geri getiririm” yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Bahçeli: “Terör suçuna idamı geri getiririm” Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.